Trabzon son dakika 2023

Kadınlardan Güçlenme Hikâyeleri II Gösterisi Seyirciyle Buluşuyor

Bayanlardan Güçlenme Kıssaları II gösterisi 28 Kasım 2023 Salı günü 15.00’te Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde fiyatsız olarak seyirciyle buluşuyor.                   

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları Çağdaş Şov Sanatları Merkezi (ÇGSM), bayana yönelik şiddete farkındalık oluşturmak ve seyirciyle bağlantı kurarak hassaslığı arttırmak için istekli bayanlarla, tiyatro aracılığı ile bir ortaya gelerek, 2021 yılından bu yana Kadınlardan Güçlendirme Öyküleri Atölyeleri düzenliyor.

25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Memleketler arası Gayret Günü için yapılan etkinlikler kapsamında, 28 Kasım 2023 Salı günü 15.00’te Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde, iştirakçi bayanlar kendi kıssalarını anlatacakları bir şov gerçekleştireceklerdir. Şov iştirake açık ve fiyatsızdır. 

Atölyelerin maksadı; iştirakçi bayanların hayatlarını, yaşadıkları tecrübeleri sahneye taşımak, tiyatro aracılığı ile bir ortaya gelmek, birlikte üretmek ve anlatılardan bir kıymet oluşturarak sahneye taşımaktır. Ortak sorunsaldan paylaşım oluşturmak ve bu paylaşımları sanatsal bir eser aracılığıyla seyirciye sunarak bir ortada güçlenerek çoğalmaktır.

Kadınlardan Güçlendirme Öyküleri Atölyeleri, İBB Kent Tiyatroları Sanatkarı ve ÇGSM Sorumlusu Emre Koyuncuoğlu moderatörlüğünde, dramaturg Elif Solak Tokatlı, oyuncu Zuhal Güreli ve kukla ve sahne dizayncısı Hilal Polat’ın takviyeleri ile gerçekleştiriliyor. Mayıs ayında ikincisi düzenlenen ve 2022 Kasım ayından itibaren yaklaşık altı ay boyunca çalışılan bu şov ve şov metninde, bayan tecrübesini öne çıkaran, şiddetin transferinde mağduriyeti değil güçlenmeyi önceleyen bir lisanın oluşturulmasına dikkat edilmiştir.

 

ÇGSM Sorumlusu: Emre Koyuncuoğlu

Gösteri Metnini Derleyen: Elif Solak Tokatlı

Yöneten: Zuhal Güreli

Kostüm Tasarımı: Hilal Polat

Anlatanlar: Hatice Seda Şenvarcı, Jale Gürsoy Sun, Nilüfer Dönmez, Öznur Turalıoğlu Seyhan, Sevil Demiral, Zeynep Gürel Pekgüç

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Ücretsiz Çim Konserleri!

Yoruma kapalı.