Trabzon son dakika 2023

Karşıyaka’da “Sokak Senin” buluşmaları devam ediyor

Karşıyaka Belediyesi’nin Sağlıklı Kentler Birliği’nden ödül alan “Sokak Senin” isimli aktiflik serisi, bu yıl da kentliler ile buluşmaya başladı.

Yaz ayları boyunca farklı bir mahalleye taşınacak aktifliklerin ikincisi Fikri Altay Mahallesi’nde ağır iştirakle gerçekleşti.

Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay “Sokak kültürünü doyasıya yaşadığımız, toplumsal bağlantısı güçlendirdiğimiz etkinliklerde buluşmaya devam edeceğiz” dedi.

 

KEYİFLİ AKTİVİTELER

Karşıyaka Belediyesi, yaz aylarında hayatı sokağa taşıyarak toplumsal irtibatı güçlendirmek ve kent hayatına hareket katmak emeliyle 2021 yılına başlattığı “Sokak Senin” etkinliklerini bu yıl da sürdürüyor. Çocuk ve ailelere yönelik keyifli aktiviteleriyle büyük ilgi gören buluşmalara bu hafta Fikri Altay Mahallesi 6184/1 Sokak konut sahipliği yaptı. Aktiflik müddetince trafiğe kapatılan sokakta bir ortaya gelen çocuklar oyunların ve renkli aktivitelerin tadını çıkardı, aileleri de komşularıyla birlikte eğlenceli saatler geçirme imkanı buldu.

 

HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

Program kapsamında unutulmaya yüz tutmuş klâsik sokak oyunları yine canlandırılırken; ayrıyeten ritim atölyeleri, tiyatro gösterisi, yüz boyama, dans şovları, tohum dikimi, boyama atölyeleri, spor aktiviteleri, takı atölyeleri, köpük gösterisi yapıldı. Tabiatın ehemmiyetini anlatan çocuk tiyatro gösterisi büyük ilgi görürken, tüm etkinlikler her yaştan iştirakçiler tarafından ilgiyle takip edildi. Yaz boyunca çarşamba günleri Karşıyaka’nın farklı noktalarında devam edecek olan “Sokak Senin” etkinliklerinin yer ve tarih bilgilerine, Karşıyaka Belediyesi’nin toplumsal medya hesaplarından ulaşılabilecek.

 

SOSYAL İRTİBAT GÜÇLENİYOR

Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay “Sokak Senin” projesini klâsik hale getirdiklerini belirterek “Üç yıldır yaz aylarında devam ettirdiğimiz etkinliklerle çocukların ve yetişkinlerin bir ortada keyifli vakitler geçirmesine imkan tanırken, mahalle sakinlerini hem komşuluk bağlarını güçlendirmeye hem de hareket etmeye yönlendirmiş oluyoruz. Yaz boyunca daima birlikte coşkuyla hayatı sokağa taşıyacak, toplumsal irtibatı daha da güçlendireceğiz. Edebiyatıyla, müziğiyle, dansıyla bir bütün olan sokak kültürünü doyasıya yaşadığımız etkinliklerimize tüm yurttaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Çankaya parklarına yaz bakımı

 

ÖDÜLLÜ PROJE

Karşıyaka Belediyesi’nin lokal seviyede sağlıklı toplum siyasetini geliştirmek ve toplumsal bağlantısı güçlendirerek faal hayat amacına katkı sağlamak için yaşama geçirdiği “Sokak Senin” projesi, 2021 yılında Sağlıklı Kentler Birliği Uygun Uygulamalar Yarışması’nda ‘Sağlıklı Kent Planlanması’ kategorisinde birincilik kazanmıştı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.