Trabzon son dakika 2023

Kaşkaldere Kavşağı’nda yoğun çalışma

Ulaşımda yeni yollar, yol genişletme ve raylı sistem yatırımlarını hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, köprü ve kavşak çalışmaları ile kent trafiğine nefes aldırıyor. Bu bağlamda Derince ile Körfez ilçeleri hududunda yer alan ve ağır trafik akışının olduğu Kaşkaldere (95 Evler) D-100 Altı Kavşak ve İlişki Yolları imal çalışmaları son hız devam ediyor. Proje kapsamında Fen İşleri Dairesi Başkanlığı takımları, Körfez kent güzergahı, kuzey yan yol ve dere ıslahındaki çalışmalarını sürdürüyor.

 

FORE KAZIK İMALATLARI, TABAN DÜZGÜNLEŞTİRME ÇALIŞMALARI

Proje dahilinde ağır bir mesai harcayan Büyükşehir takımları, saha çalışmalarını en kısa müddette tamamlayarak bölgedeki trafiğinin rahatlamasını amaçlıyor. Çalışmalarda şuan Körfez Kent güzergahı üzerinde taban iyileştirmeleri, taş duvar imalatları ve iksa duvarı fore kazık imalatları, kuzey yan yolda elektrik çizgilerinin deplase çalışmaları ve dere ıslah çalışmaları kapsamında betonarme imalatları devam ediyor.   

 

TRAFİK AKIŞI HIZLANACAK

D-100 altındaki altgeçitte yapılacak düzenleme ile birlikte Körfez Kent ve Kaşkaldere istikametine trafik sıkışıklığı olmadan rahatlıkla gidilebilecek. Kaşkaldere Kavşağının altındaki mevcut menfez genişletilerek, 326 metrelik yeni bir menfez inşa edilecek. Trafiğin akışını hızlandırmanın yanı sıra kolay ve konforlu ulaşım imkânı da sağlanacak. İstiklal Caddesi devamındaki Burcu Sokaktan Kaşkaldere Mesire Alanının batı tarafından Bayır ve Rüzgarlı Sokak güzergahını takip eden Yaşar Doğu ve Elveda Caddesi kesişimindeki dönel kavşağa bin metre uzunluğunda 2×2 formunda yeni bir yol inşa edilecek. Körfez ve Derince ilçeleri sonundaki Kaşkaldere Kavşağı’nda araç kesişim noktalarıyla sinyal fazını azaltmak ve trafik güvenliğini sağlamak emeliyle elmas kavşak yapılacak.

 

İLAVE KÖPRÜ İNŞA EDİLECEK

Eski Emniyet Müdürlüğü binası önünden Kaşkaldere alt geçidine kadar olan kısımda ise giriş çıkışların düzenlenmesi için ek köprüyle alt geçidin düzenlemesi yapılacak. D-100 ile birebir yüksekliğe çıkarılacak iki açıklıklı 40 metre uzunluğunda, 8.50 metre genişliğinde ek köprü ile İzmit-İstanbul istikametinden dönel kavşağa bağlanılacak.

İlginizi Çekebilir;  Alanya Beldibi yolunda asfalt çalışmaları başladı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.