Trabzon son dakika 2023

Keçiören’de duygusal yeme eğitimi 

Keçiören Belediyesi Aile Terapi Merkezi bünyesinde misyon yapan psikolog ve diyetisyenler tarafından Keçiörenli bayanlara yönelik “Duygusal Yemede Farkındalık” bahisli eğitim söyleşisi düzenlendi.  İlçedeki Hanımlar Lokali’nde gerçekleştirilen söyleşide duygusal yeme alışkanlığının neden kaynaklandığına ait bilgiler verildi.

Söyleşide birebir vakitte duygusal yeme davranışının gerilim, telaş, kaygı, can kasveti, hüzün, yalnızlık yahut yetersizlik hislerinden ileri geldiği ve olumsuz hisleri bastırma isteği ile yemek yeme davranışı ortasında yakın bağlantının bulunduğu aktarıldı.

Keçiören Belediyesi Hanımlar Lokali’nde bayanlara yönelik toplumsal, kültürel ve eğitsel faaliyetlerin devam edeceğini belirten Belediye Lideri Turgut Altınok, “Ücretsiz hizmet veren Aile Terapi Merkezimiz her vakit bayanlarımızın yanında. Ruhsal dayanağın yanında diyetisyen hizmetimizle de sağlıklı bir ömür için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hanımlar Lokalimiz farklı etkinliklerle ve eğitim programlarıyla bayanlarımızı bir ortaya getirmeye, verimli çalışmalar gerçekleştirmeye devam edecek.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Ilgaz Belediyesi Kültür Gezileri başladı

Yoruma kapalı.