Trabzon son dakika 2023

Kemer Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı yapıldı

Kemer Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı, Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya, meclis üyesi Hasan Ali Acar mazeretinden ötürü katılmadı.

Toplantı öncesine Kemer ve Türkiye gündemi ile ilgili bir konuşma yapan Belediye Lideri Topaloğlu, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası’nda Sırbistan’ı 3-2 yenerek Avrupa şampiyonu olan A Ulusal Bayan Voleybol Takımı’nı kutladığını belirterek, Türk milletinin göğsünü kabarttığını ve Türk bayanının neler yapabileceğini tüm dünyaya gösterdiğini söyledi.

Başkan Topaloğlu, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilere iyi olmasını temenni ettiğini söz etti.

Kemer Belediyesi’nin eğitime takviyesinin her yıl olduğu üzere bu yıl da devam ettiğine işaret eden Lider Topaloğlu, “Ana sınıfından 8’nci sınıfa kadar olan 6 bin 500 öğrencinin kırtasiye materyallerini okullara teslim ettik. Lise öğrencilerini fiyatsız olarak taşımaya devam ediyoruz. İhalesi yapıldı ve bu yıl da 72 C plakalı araçla çocuklarımızı fiyatsız olarak taşıyacağız. Ahmet Erkal Dayanak Eğitim Kursu’nda 300 öğrencimiz 15 Temmuz’da eğitime başladı. Kursumuzda üniversiteye fiyatsız olarak hazırlanan çocuklarımızın da tüm masraflarını biz karşılıyoruz. Geçen sene 925 öğrencimize ayda 700 lira burs takviyesi veriyorduk. Burs müracaatları başladı. Bu yıl öğrencilerimize 1500 lira burs takviyesi vereceğiz. Göynük Fen Lisemizde eğitim alan 8 öğrencimiz ve 2 öğretmenimiz belediyemizin aracıyla Bursa’ya robot yarışına gitti. Ahmet Erkal Takviye Eğitim Kursu’nda fiyatsız olarak üniversiteye hazırlanan Şevval Yağmur Öztürk kızımız Kemer ve Antalya birincisi, Türkiye 117’ncisi oldu. Bu başarıda Göynük Fen Lisesi öğretmenleri, belediyemiz, kurs öğretmenlerimiz ve meclis üyelerimizin dayanağı çok fazladır. Bu Kemerimizin gururudur.” dedi. 

Kemer Belediyesi 2023 ve 2024 yılları içerisinde katılacağı yurt içi ve yurt dışı turizm fuarlarının belirlenmesi konusu oy birliği ile kabul edildi.

İlginizi Çekebilir;  "Muhtarlarımızla El Birliğiyle Çalışmaya Devam Edeceğiz"

Kemer’de yaşayan Ahmet Erkal Takviye Eğitim Kursu öğrencilerinden 2023 YKS imtihanında Sözel kısmında Kemer birincisi ve Türkiye 117’ncisi olan Şevval Yağmur Öztürk’e 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 14/b bendine istinaden ödül verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Mecliste, Öztürk’e bir adet dizüstü bilgisayar verilmesi kararlaştırıldı. Kurs Müdürü Suat Göv de kursun 3 yıl içindeki muvaffakiyetleri ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

Kemer Belediyesi Bütçe İçi İşletmeleri için hazırlanan yönetmeliğinin, Kemer Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi Çalışma, Misyon, Yordam ve Asılları Hakkında Yönetmeliğin içeriğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliğinin ve Kemer Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün Misyon ve Çalışma Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliğin görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.

Arslanbucak Mahallesi 255 ada 5 parselde Dini Tesis Alanında çekme uzaklıklarına ait hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı plan değişikliğinin görüşülmesi oy birliği ile İmar Komisyonu’na sevk edildi.

Kemer Merkez, Yeni ve Kiriş mahallelerinde yapılacak olan kadastro çalışmaları için Kadastro Müdürlüğü’nün talebi üzerine uzman seçimi yapılması konusunun oy birliği ile kabul edildiği mecliste, mülkiyeti Kemer Belediyesi’ne ilişkin Kuzdere Mahallesi 719 ada 1 parselde bulunan taşınmazda yap-işlet-devret modeli kapsamında Kiralama ihalesi yapılması ve kira mühletinin belirlenmesi konusu oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.

Arslanbucak Mahallesi 255 ada 5 parselde Dini Tesis Alanında çekme uzaklıklarına ait hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı plan değişikliğinin görüşülmesi oy birliği ile İmar Komisyonu’na sevk edilmesi mecliste ikinci oturumun açılmasıyla tekrar görüşüldü. Yapılan görüşme sonrasında kelam konusu gündem unsuru oy birliği ile kabul edildi.

Bir sonraki meclis toplantısı 3 Ekim Salı günü saat 14.00 olarak belirlendi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.