Trabzon son dakika 2023

Kemer’de “Mor turizm” başlıyor

Gedelme Yaylası’nda Kemer Belediyesi’ne ilişkin yere geçen sene Nisan ayında ekimi yapılan “mor turizm” olarak bilinen lavanta bahçesine tipler düzenlenerek turizmin çeşitlendirilmesi amaçlanıyor.

Türkiye’nin en kıymetli turizm destinasyonları ortasında yer alan Kemer’de turizmi çeşitlendirmek maksadıyla geçen sene 700 rakımlı Gedelme Yaylası’ndaki Kemer Belediyesi’ne ilişkin 2 bin 650 metrekarelik toprağa salıncak, oturma alanları, dilek ağacı, eşek maketi, fotoğraf çekim çerçeveleri ve tahterevalli yerleştiriliyor.

Haftanın her günü “mor turizm” olarak nitelendirilen lavanta bahçesine düzenlenecek çeşitler kapsamında vatandaşlar tarihi Gedelme Kalesi ile 2 bin yıllık çınar ağacını da ziyaret edebilecek.

Tura katılmak isteyen vatandaşlar, 10 Temmuz Pazartesi gününden itibaren saat 14.00’de Kemer Belediyesi önünden araçlarla fiyatsız olarak taşınacak.

Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamasında, “Geçen sene dikimini yaptığımız lavantalarımızı herkes ziyaret edebilir. Kemer’de turizmi çeşitlendirmek hedefiyle lavanta bahçemize fiyatsız olarak cinsler düzenliyoruz. Vatandaşlarımızın hoş vakit geçirebilmesi için bahçemizde çeşitli düzenlemeler yapıyoruz. Düş üzere mosmor lavanta çiçeklerinin içinde unutulmaz anlar yaşamak isteyen vatandaşlarımızı Pazartesi günü başlayacak olan fiyatsız çeşitlerimize davet ediyorum.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Korkmaz ve Koruncuk Vakfı'ndan depremden etkilenen kız çocukları için anlamlı iş birliği

Yoruma kapalı.