Trabzon son dakika 2023

Kınık Belediyesi’nden SAYEM ile başarı yağmuru

Kınık Belediye Lideri Dr. Sadık Doğruer, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) imtihanında ilçede dereceye giren öğrencileri ve öğretmenlerini makamında ağırladı. Lider Doğruer, Kınık SAYEM’de imtihanlara hazırlanarak muvaffakiyete ulaşan öğrencilerin tüm kentin gurur kaynağı olduğunu belirtti.

Kınık Belediyesi Şehit Ömer Yiğit Ulus Sağlıklı Ömür ve Eğitim Merkezi SAYEM’de kurslara katılarak LGS imtihanına hazırlanan ve ilçede dereceye giren öğrenciler ve öğretmenler, Kınık Belediye Lideri Dr. Sadık Doğruer tarafından ağırlanarak, tebrik edildi.

Başkan Doğruer başarılı öğrenciler ile bir ortaya gelmekten duyduğu memnuniyeti lisana getirerek “İlçemizde başarmak isteyen her gencin yanında olduk takviye verdik. Belediyemiz eğitim, spor ve kültür sanat alanında ilerlemek isteyen bütün gençlerimizin yolunu açacak, aydınlatacak kurslar ve tesislerle takviye oldu. Lakin her şeye karşın kazanmanın birinci kuralı çalışmak, çok çalışmaktır. Bugün çok çalışmış ve kazanmış kardeşlerimizle bir ortada olmak memnunluk verici. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum. Bilhassa bu konuda bize dayanak olan Kınık Kaymakamı’mız Abdurrahman Çelebi’ye de ayrıyeten teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) imtihanında Kınık ilçe sıralamasına nazaran ilçe birincisi 482.731 puanla Begüm Karasu, ilçe ikincisi 454.890 puanla Mehru Toz, ilçe üçüncüsü 439.7 puanla Meltem Volkan, ilçe dördüncüsü 432.9 puanla Ceylin Çakıcı, ilçe beşincisi 429.400 puanla Salih İşen ve ilçe altıncısı da 426.22 puanla Oğuz Kaan Gülgör oldu.

Dereceye giren öğrenciler Kınık Belediye Lideri Dr. Sadık Doğruer’i ziyaretleri esnasında meslek tercihlerini de paylaştılar. Kınık İmam Hatip Ortaokulu mezunu ve ilçe 3.’sü Meltem Volkan matemetik öğretmeni, Şehit Cafer Ortaokulu mezunu olan öğrencilerden 1. Begüm Karasu yazılım ya da bilgisayar mühendisliği, 2. Mehru Toz matemetik profesörü, 4. Ceylin Çakıcı hukuk kısmını okuyarak avukat ya da savcı, 5. Salih İşen kimya mühendisi ve 6. Oğuz Kağan Gülgör tıp okumak istediklerini söylediler.

İlginizi Çekebilir;  Bilgehanelerde Yaz Dönemi Kapanış Şenliği ile Tamamlandı

Başkan Doğruer ile öğrenciler ortasında geçen sıcak ve samimi sohbetin akabinde armağanları takdim edilerek öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çekildi.

Kınık Belediyesi bünyesindeki SAYEM, 7,8,11,12. sınıf öğrencileri, mezun öğrenciler ve dileyen tüm öğrencilerle deneme imtihanları ve etüt merkezi olarak fiyatsız bir biçimde eğitim öğretim faaliyeti göstermektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.