Trabzon son dakika 2023

KO-MEK Dilovası ilçe sergisi açıldı

12 ilçede 12 başka stant düzenleyerek el emeği göz parıltısı eserleri sergileyen KO-MEK Dilovası ilçe standının açılışını vatandaşların ağır iştiraki ile yaptı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK) el emeği göz parıltısı yapıtların yer aldığı Dilovası ilçe standını vatandaşların ağır iştirakiyle açtı. Farklı renklerin buluştuğu Dilovası standında birbirinden hoş binlerce eser ziyaretçiler için sergilendi. Bir adet kurs merkezinin bulunduğu Dilovası’nda 23 usta öğretici ve 1.754 etkin kursiyer ile eğitimler devam etmektedir. Açılış öncesinde KO-MEK müzik kümesi eğitmenlerinin seslendirdiği bir birinden hoş tasavvuf eserler ve kursiyerlerin birbirinden farklı uygulamalarıyla renklenen standa ziyaretçiler tam not verdi.

 

AÇILIŞA İŞTİRAK AĞIR OLDU

Dilovası Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Dilovası ilçe standının açılışına Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, Dilovası Kaymakamı Metin Kubilay, Dilovası Belediye Lideri Hamza Şayir, AK Parti Dilovası İlçe Lideri İlhan Yıldırım, AK Parti İlçe Bayan Kolları Lideri Gülay Artut, MHP Dilovası İlçe Lideri Ayhan Akay, Dilovası Ulusal Eğitim Müdürü Murat Balay, Dilovası İlçe Halk Eğitim Müdürü Salih Toltar, sivil toplum örgütleri temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

 

“BENİM VE ÇOCUKLARIM İÇİN KO-MEK ÂLÂ BİR FIRSAT OLDU”

Açılışta kursiyerler ismine konuşma yapan Zeynep Vartu biyoloji öğretmeni olduğunu tabir ederek, “2 yıldır KO-MEK’te eğitim alıyorum buraya gelmemdeki hedefim çocuklarımın daha güzel yetişmesi ve gelişmelerine katkı sağlamamdı. Anne ve çocuk KO-MEK çatısında eğitim alarak burada birlikte başarmanın tadını çıkarıyoruz” kelamlarıyla tüm anneleri çocukları ile birlikte KO-MEK’te eğitim almaya davet etti.

 

‘’ŞEHR-İ EMANETE SAHİP ÇIKIYORUZ’’

Başkan Büyükakın ise konuşmasında, “KO-MEK’lerimiz şimdiye kadar çok hoş işler yaptı. KO-MEK Vefası ile gönüllere dokundunuz, KO-MEK Bohçası ile genç kızlarımızın çeyizlerine dayanak oldunuz, KOMEK Hurması ile vatandaşlarımızın iftar sofrasına konuk olarak gönüllere girdiniz, bu yapılanlar beni çok keyifli ediyor. Biz vatandaşlarımızın memnunluğu için çalışıyoruz bu kapsamda da sizlere yönelik birçok projeye imza atarak sizlerin hizmetinize sunuyoruz. Bize vermiş olduğunuz bu şehr-i emaneti en düzgün biçimde temsil ederek çalışmalarımıza devam ediyoruz’’ dedi.

İlginizi Çekebilir;  Lüleburgaz Belediyesi Konservatuvarı'nda eğitimler sürüyor 

 

KO-MEK BOHÇASI NİŞANLI KURSİYERİMİZE VERİLDİ

Konuşmaların akabinde KO-MEK Bohçasını yakında evlenecek olan kursiyere ikram eden Lider Büyükakın daha sonra protokolle birlikte açılış kurdelesini keserek stant alanını gezdi. Lider Büyükakın birbirinden hoş el emeği göz parıltısı yapıtların bulunduğu stantları uzun uzun inceleyerek, kursiyerlerden bilgi yapmış oldukları eserler hakkında bilgi aldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.