Trabzon son dakika 2023

Konak’ta toplu sünnet şöleni

Konak Belediyesi’nin düzenlediği toplu sünnet şöleninde konuşan Lider Batur, dayanışma vurgusu yaparak, “Belediyeler,  toplumsal dayanışmanın en değerli kurumlarından bir tanesi. Belediyecilik, vatandaşın düşünceli vakitlerinde yanında olan, onlarla birlikte omuz omuza dayanışmayı bilen bir anlayıştır. Biz, tüm sorunları birlikte, dayanışarak aşıyoruz. Bizim anlayışımız, Birlikte Konak” dedi.  

Konak Belediyesi’nin düzenlediği, toplamda 400 çocuğun sünnet geleneğinin yerine getirileceği toplu sünnet tertibi kapsamında sünnet olan 80 çocuğun yer aldığı birinci sünnet şöleni gerçekleşti.  Toros Toplumsal Tesisleri’nde düzenlenen toplu sünnet şölenine Konak Belediye Lideri Abdül Batur, CHP Konak İlçe Lideri Ozan Ali İlgazi, ilçe idaresi, bayan ve gençlik kolları, Konak Belediyesi Meclis Üyeleri, belediye bürokratları, muhtarlar, sünnet çocukları ve aileleri katıldı. 

 

Batur: Belediyeler, toplumsal dayanışmanın en kıymetli kurumlarından biridir

Toplu sünnet şöleninde bir konuşma yapan Konak Belediye Lideri Abdül Batur, “Birlikte Konak” vurgusu yaptı. Konak Belediyesi Toplumsal İşler Müdürlüğünün muhtarlarla bağlantı halinde yürüttüğü sıkı bir çalışma sonunda gerçekleştirilen toplu sünnet tertibinin tıpkı vakitte bir dayanışma örneği olduğunu lisana getiren Lider Batur şunları söyledi:

“Belediyeler, toplumsal dayanışmanın en değerli kurumlarından biridir. Belediyecilik, yalnızca yol, su,  kanal, plan işleri yapmayı değil birebir vakitte vatandaşın düşünceli vakitlerinde yanında olan, onlarla birlikte omuz omuza dayanışmayı bilen bir anlayıştır. Biz, tüm sorunları birlikte, dayanışarak aşıyoruz. Bizim sloganımız biliyorsunuz, Birlikte Konak. Birlikte Konak anlayışında halkımız var, yöneticilerimiz var, muhtarlarımız ve belediye meclis üyesi arkadaşlarımız var.”

 

“Çocuklarımızın bahtı açık olsun”

Sünnet çocuklarını kutlayan Lider Batur, toplu sünnet tertibinde emeği geçenlere teşekkürlerini şu sözlerle iletti:

“Sünnet olan bütün çocuklarımızı gözlerinden öpüyorum Sağlıklı, huzurlu, başarılı bir hayat diliyorum. Çocuklarımızın bahtı açık olsun, her şey gönüllerince olsun. Bu tertipte belediyemize güvendikleri için ve birlikte hareket ettikleri için velilerimize de teşekkür ediyorum. Çok kıymetli muhtar arkadaşlarımızın ailelere ulaşmamızda çok büyük emeği var, onlara da bir kere daha teşekkür etmek istiyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Müzik ve sanat Kartepe'de!

 

400 çocuk sünnet olacak

Muhtarlıklar aracılığıyla başvurusu yapılan 400 çocuğun sünnetinin gerçekleştirileceği toplu sünnet tertibi kapsamındaki birinci şölende sünnet süreçleri geçtiğimiz günlerde tamamlanmış olan 80 sünnet çocuğu gönüllerince eğlenme fırsatı buldu. Toros Toplumsal Tesisinin düğün salonunda gerçekleştirilen şölende çocuklar için birbirinden renkli ve eğlenceli etkinlikler hazırlandı. Zeybek gösterisinin hayran bıraktığı şölende CHP Konak İlçe Lideri Ozan Ali İlgazi de zeybek oyununa katılarak çocukları sevindirdi. Aileleriyle birlikte bol bol eğlenen çocuklar sünnet ikramlarını Konak Belediye Lideri Abdül Batur’dan aldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.