Trabzon son dakika 2023

Konya’da Mahalle Yollarında Ulaşım Konforu Yükseliyor!

Sorumluluk alanında bulunan ilçelerde ve mahallelerde yol altyapısını güçlendirmek için ağır çaba gösteren Konya Büyükşehir Belediyesi, Hüyük ilçesine bağlı Budak ile Tolca mahalleleri ortasındaki yolda 6 kilometrelik sathi kaplama çalışmasını tamamlayarak yolu hizmete sundu.

Konya Büyükşehir Belediyesi, 31 ilçedeki sorumluluk alanında bulunan mahalle yollarında standardı yükseltmek için aralıksız çalışıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Konya genelinde sorumluluk alanlarındaki yollarda kaliteyi ve konforu yükseltmeye büyük ehemmiyet verdiklerini söz etti.

“Konya Modeli Belediyecilik” anlayışıyla Konya’nın merkez ve tüm ilçeleriyle birlikte altyapısı ve üstyapısı tamamlanmış bir kent olması için gece gündüz çalıştıklarını vurgulayan Lider Altay, “Büyükşehir Belediyesi olarak mahalle yollarındaki standardı yükselterek vatandaşlarımızın daha konforlu ve inançlı formda seyahat etmesi için durmaksızın çalışıyoruz. Hüyük ilçemizde de Budak ve Tolca mahalleleri ortasındaki yolda yürüttüğümüz 6 kilometrelik sathi kaplama çalışmasını tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Maliyeti 9 milyon lirayı bulan yol çalışmamızın ilçemiz ve kentimiz için güzel olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Görme engelli Necdet amcaya Büyükşehir Zabıtasından yardım eli

Yoruma kapalı.