Trabzon son dakika 2023

Küçükçekmece Belediyesi, öğrencileri tercih döneminde yalnız bırakmıyor

Küçükçekmece Belediyesi, Liselere Geçiş Sistemi İmtihanı (LGS) sonuçlarının açıklanmasının akabinde öğrencilere fiyatsız tercih danışmanlığı hizmeti vermeye başladı.

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak gayesiyle hayata geçirilen danışmanlık hizmeti, ilçedeki 5 noktada, 19 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Böylece öğrenciler alanında uzman eğitmenlerle yüz yüze görüşerek en gerçek tercihi yapabilecek.

 

Kemal Çebi: Tercih periyodunda öğrencilerimizi yalnız bırakmıyoruz

LGS sürecinde tüm öğrencilere muvaffakiyetler dileyen Küçükçekmece Belediye Lideri Kemal Çebi, “Küçükçekmeceli öğrencilerin yetenek, ilgi ve puanları göz önünde bulundurularak, en düzgün formda tercih yapmaları ve geleceklerine yönelik en gerçek adımı atmaları konusunda takviye vermeyi amaçladık. Bu manada ömürlerinin bu değerli yol ayrımlarından biri olan tercih periyodunda öğrencilerimizi yalnız bırakmıyoruz. LGS sürecindeki tüm öğrenciler ve ebeveynleri, Bilgi Konutlarımızdaki tercih noktalarından ve alanında uzman eğitmenlerden danışmanlık hizmeti alabilirler” diye konuştu.  

 

Danışmanlık hizmeti, 19 Temmuz’a dek devam edecek

Küçükçekmeceli öğrenciler Cennet, Halkalı, Sefaköy, Mehmet Akif ve Kanarya Bilgievlerinde 19 Temmuz’a dek hafta içi 09:00-17:00 saatleri ortasında alanında uzman danışmanlarla bir ortaya gelerek tercihlerini yapabilecek.

Merkezlerde, tercih süreçlerinin nereden ve nasıl yapılabileceği, okul seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar, fen liseleri, toplumsal bilimler liseleri, Anadolu Liseleri, Anadolu İmam Hatip Liseleri ve proje okulları ile Mesleksel ve Teknik Anadolu Liseleri hakkında bilgi verilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Hızlı ve Kalıcı Öğrenme için Yeni Nesil Eğitim Teknolojileri

Yoruma kapalı.