Trabzon son dakika 2023

Küçüklerden mesaj dolu çizgiler

Nilüfer Belediyesi Karikatür Atölyesi’nde bir periyot daha muvaffakiyetle tamamlandı. Yıl boyunca birçok ödül kazanan atölye iştirakçileri, devir sonu standında de çalışmalarını izlenime sundu.

Nilüfer Belediyesi’nin 2011 yılından bu yana hizmet verdiği Karikatür Atölyesi’nde bir devir daha sona erdi. Türkiye’nin kıymetli karikatüristlerinden biri olan Mehmet Kahraman eğitmenliğinde gerçekleşen atölyeye katılanlar, bu alanda kendini geliştirme fırsatı buldu. Bu yıl 7-16 yaş ortası 49 kişinin eğitim aldığı karikatür atölyesi, başarılarla dolu bir periyot geçirdi. Yıl boyunca düzenlenen ulusal ve memleketler arası müsabakalarda toplam 14 ödül kazanan Nilüfer Belediyesi Karikatür Atölyesi öğrencileri, farkındalık oluşturan iletilerle dolu çizgilerini, açtıkları periyot sonu standında izlenime sundu. Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevi’ndeki standın açılışına Nilüfer Belediye Lider Yardımcısı Dr. Sibel Özer ile Nilüfer Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürü Nejla Aslan da katıldı. Başarılı çalışmalarından ötürü öğrencileri kutlayan Dr. Sibel Özer, Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet ismine da eğitmen Mehmet Kahraman’a evrak vererek teşekkür etti.

2011 yılından bu yana bini aşkın bireye eğitim verdiklerini belirten Mehmet Kahraman da, bu yıl karikatürün yanı sıra illustrasyon ve doodle çizimleri yaptıklarını söyledi. Karikatürün, biraz da ideolojiyle alakalı olduğunu söyleyen Kahraman, “Biz, bu atölyede karikatürcü yetiştirmiyoruz. Atölyeye katılanlar, farklı düşünmeyi ve sorgulamayı da öğreniyor” dedi.

Küçük öğrencilerin, büyük iletilerle dolu 114 karikatürün yer aldığı stant, 1 Haziran tarihine kadar Konak Kültürevi’nde izlenime açık kalacak

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Karsu eğitimde fırsat eşitliği için Çeşme'de sahne aldı

Yoruma kapalı.