Trabzon son dakika 2023

Kumluca Atatürk Stadyumu’nda çalışmalar hızla sürüyor

 

Kumluca Atatürk Stadyumu’nda çalışmalar süratle sürüyor

 

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’in geçtiğimiz ay merasimle temelini attığı Kumluca Atatürk Stadyumu projesi süratle devam ediyor. 4 etaptan oluşan projenin temel imalatları tamamlandı. 

 

Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’in kelamını verdiği başta güreş, deve güreşi, futbol, konser ve şenlikler üzere etkinliklere mesken sahipliği yapacak olan Kumluca Atatürk Stadyumu projesinde çalışmalar devam ediyor. Stadyum projesi 4 etap formunda imal edilecek. Takımların ağır çalışmalarıyla projenin temel beton imalatları tamamlandı. Birinci etabın kolon betonları döküldü, döşeme betonuna başlandı. Başka etaplarda ise kolon donatı imalatları süratle devam ediyor. 

13 DÖNÜM ÜZERİNE İNŞA EDİLECEK

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Kumluca Belediyesi ortasında yapılan ortak hizmet projesi ve işbirliği protokolü doğrultusunda hazırlanan tribün projesi yaklaşık 13 bin 200 metrekare alanın 6 bin 650 metrekarelik kısmına inşa edilecek.  Projede, idari alan, tuvalet, engelli tuvaleti, duş, soyunma odaları, depo alanları, güç odası ve su deposu yer alacak. 2000 metrekare yeşil alana da sahip olan projede, 97 araç kapasiteli otopark da yer alacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Büyükşehirden Bodrum'a 110 Milyon TL'lik İçme Suyu Yatırımı

Yoruma kapalı.