Trabzon son dakika 2023

Kumluca’da kanalizasyon çalışması

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu Yönetimi Genel Müdürlüğü (ASAT), Kumluca ilçesinde bulunan Sarıkavak Mahallesi’nde kanalizasyon çalışması gerçekleştiriyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu Yönetimi Genel Müdürlüğü (ASAT) ilçelerin altyapı muhtaçlıklarını karşılamak için kanalizasyon çalışmalarını sürdürüyor. Antalya’nın Kumluca ilçesinde Sarıkavak Mahallesinde bulunan Baymak, Sarıkeçili, Eski Çeşme sokakta ASAT Genel Müdürlüğü tarafından kanalizasyon çalışması gerçekleştiriliyor. Yaklaşık 2 kilometre uzunluğunda olan çizginin tamamlanmasıyla bölgenin kanalizasyon sorunu ortadan kalkmış olacak.

 

6 MİLYON TL’LİK ALT YAPI

ASAT Kumluca Şube Müdürü Tarık Tuzcular Sarıkavak Mahallesi’nde imaline başlanılan kanalizasyon çalışmasıyla bölgenin fosseptik meselesinin ortadan kalkacağını söyledi. Tuzcular “Sarıkavak Mahallesi’nde bulunan 3 sokağımızda kanalizasyon çizgisi eksikliği vardı. Buradaki mahalle sakinlerinin ve muhtarlarımızın talepleri oldu. Kanalizasyon çizgisi eksik olduğu için fosseptikten kaynaklı koku ve sinek sorunu yaşanıyordu. Liderimiz Muhittin Böcek ile görüşmeler sonucu kanalizasyon çizgisinin imaline başlandı. Projenin maliyeti 6 milyon TL. Bu çalışma sonucunda kanalizasyon problemimizi çözerek mahallemizdeki sinek ve koku meselesini ortadan kaldıracağız” dedi.

 

KANALİZASYON SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Sarıkavak Mahalle Muhtarı Cevdet Girgin de kanalizasyon çalışmasıyla alt yapı sıkıntısının ortadan kalkacağını söyledi. Girgin “Kışın havaların yağışlı geçmesiyle burada su birikintileri oluyordu. Bununla birlikte sinek ve koku sorunu yaşıyorduk. İmali tamamlandığı vakit bu sıkıntımız ortadan kalkacak” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Bornova engelleri kaldırıyor

Yoruma kapalı.