Trabzon son dakika 2023

L’Oréal Grup, Aēsop’un satın alımı için Natura&Co ile anlaşma imzaladı

Tekno-güzellik devi L’Oréal ve Natura&Co, Avustralyalı lüks marka Aēsop’un satın alımı için mutabakat imzaladı. Yapılan muahede ile L’Oréal, dünyaca ünlü bir hoşluk markasını daha bünyesine kattı. Aēsop’un kurumsal kıymeti, 2.525 milyar dolar.

1987 yılında kurulan Aēsop; cilt, saç ve beden eserleriyle dünya çapında ün kazandı. Kendine mahsus amber ambalajı, bitkisel temelli içerikleri, sürdürülebilir vegan formülleri ve şahsa özel servisi ile Aēsop; dünya genelinde lüks perakende, hoşluk ve konaklama alanlarında hizmet veren küresel bir marka haline geldi.

 

2022 yılı cirosu 537 milyon dolar 

Aēsop şu anda Amerika, Avrupa, Avustralya, Yeni Zelanda ve Asya’da toplamda yaklaşık 400 satış noktasında faaliyet gösteriyor. Marka, 2022 yılında açtığı birinci mağazasıyla Çin’e de adım attı. Aēsop, 2022 yılında 537 milyon dolar ciro elde etti.

L’Oréal Küme CEO’su Nicolas Hieronimus, “Aēsop markasının ve grubunun L’Oréal ailesine katılmasından ötürü büyük bir heyecan duyuyorum. Aēsop, ileri görüşlü hoşluğun bir örneğini sunuyor; büyük bir ihtimam ve ayrıntılara fevkalâde dikkat ile üretilen eserler kent hayatı, haz ve lüksün eksiksiz bir birleşimi. L’Oréal, günümüzün yükselen tüm akımlarına hitap eden Aēsop’un bilhassa Çin’de ve seyahat perakendesinde büyüme potansiyelini ortaya çıkarmasına katkıda bulunacak.” dedi.

L’Oréal Luxe Lideri Cyril Chapuy da satın alıma ait şunları söyledi: “Aēsop’un ikonik global markalar portföyümüze katılmasından ötürü çok memnunuz. Aēsop; tasarım odaklılığı, son derece tesirli ve duyulara hitap eden eserleri ve müşteri odaklı perakende ideolojisiyle global lüks hoşluk pazarında çok özel bir pozisyona sahip. Aēsop’un CEO’su Michael O’Keeffe ile tecrübeli ve tutkulu takımını ortamızda görmek için sabırsızlanıyoruz. Birlikte markanın benzersizliği ve pahasını daha da güçlendirerek potansiyelini büyütmeye devam edeceğiz.  Aēsop’un divizyonun büyümesine büyük bir katkıda bulunacağına inanıyoruz.”

İlginizi Çekebilir;  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suudi Arabistan ziyaretinin ilk somut adımı hayvansal mamuller sektöründen geldi

Natura&Co CEO’su Fábio Barbosa ise, “Aēsop’un satışı, Natura&Co için yeni bir gelişim döngüsünü işaret ediyor. Daha güçlü bir finansal yapı ile Natura&Co, stratejik önceliklerine daha fazla odaklanma talihine sahip olacak. Aēsop’un dikkate kıymet başarısıyla gurur duyuyor ve bu muvaffakiyete katkıda bulunan tüm çalışanlara teşekkür ediyoruz. Aēsop’un büyüme öyküsünün L’Oréal bünyesinde devam edeceğine inanıyor ve yeni devirde Aēsop’a muvaffakiyetler diliyoruz.” dedi.

 

L’Oréal Küme Hakkında

Dünyanın önde gelen hoşluk şirketi L’Oréal Küme, 100 yılı aşkın müddettir kendisini tek bir hedefe adamıştır: dünya çapındaki tüketicilerinin güzellikle ilgili muhtaçlıklarını yerine getirmek. Varoluş maksadı olan dünyayı harekete geçiren hoşluğu yaratmak; L’Oréal Grup’un hoşluğa yaklaşımını kapsayıcı, etik, cömert, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirliğe bağlı olarak tanımlar. L’Oréal Küme, 36 memleketler arası markadan oluşan geniş portföyü ve ‘Gelecek için L’Oréal’ programındaki savlı sürdürülebilirlik taahhütleriyle herkese kalite, aktiflik, güvenlik, samimiyet ve sorumluluk açısından en uygununu sunmak için çalışır. 4.000’den fazla bilim insanı ve 5.500 teknoloji uzmanından oluşan özel bir araştırma ve inovasyon grubuyla hareket eden L’Oréal Küme, Tekno-Güzellik güç merkezi olmaya odaklanırken, hoşluğun geleceğini yaratmaktadır. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.