Trabzon son dakika 2023

LYKA’da hamleler yarıştı! 

LYKA’da atılımlar yarıştı! 

Lüleburgaz Belediyesi, Atatürkçü Niyet Derneği Lüleburgaz Şubesi ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliği ile LYKA’da düzenlenen satranç turnuvasında mükafatlar sahiplerini buldu. 

Lüleburgaz Belediyesi, Atatürkçü Niyet Derneği Lüleburgaz Şubesi, Türkiye Satranç Federasyonu iş birliği ile düzenlenen Satranç Turnuvası, 4-5 Kasım’da Lüleburgaz Yıldızları Bayan Akademisi (LYKA) Prof. Dr. Türkan Saylan Salonu’nda gerçekleştirildi. 

Satranç dehalarının bir ortaya geldiği Satranç Turnuvası’nın açılışı 4 Kasım’da Belediye Lider Yardımcısı Kemal Pektaş’ın da katıldığı merasimle yapıldı. 

Turnuvaya kayıt yaptıran toplam 111 sporcu, iki gün boyunca satranç tahtasında en uygun ataklarını yapmak için çaba etti. 

Açık kategoride 47, 10 Yaş ve Altı kategorisinde 64 atletin çaba ettiği turnuvanın ödül merasimi 5 Kasım’da Belediye Lider Yardımcısı Gökhan Kaya Atay’ın iştirakiyle gerçekleştirildi. 

Turnuvada açık kategori genel klasmanda 1’inci Fatih Uygun, 2’nci Ufuk Kıray, 3’üncü Metin Hatipoğlu, bayanlarda 1’inci Aybüke Özkoç, 2’nci Cemre Elif Mor, 3’üncü Zeynep Su Başlı oldu.  

10 Yaş ve Altı kategorisinde genel klasmanda 1’inci Yiğit Arpacıoğlu, 2’nci Bedrettin Semih Eligül, 3’üncü Berk Uslu, bayanlarda 1’inci Tabiat Derin Yasavul, 2’nci İnci Yiğitbaşı, 3’üncü Zeynep Altan oldu. 

Turnuvada uğraş eden ‘en yaşlı sporcu’ unvanını alan Ahmet Hacıoğlu (75) ile en küçük atlet Pelin Engin’ e (7) özel ödül verildi. 

Kupa ve madalyaların verilmesinin akabinde tüm atletler hatıra fotoğrafı çektirdi. 

 

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Başkan Muhittin Böcek Cırnık Köprüsü'nde çalışmaları inceledi

Yoruma kapalı.