Trabzon son dakika 2023

MAPFRE Sigorta 75. Kuruluş Yılını Kutluyor

MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Erdinç Yurtseven:

“MAPFRE Sigorta tüm paydaşları için inançlı liman olmaya devam edecek”

MAPFRE Sigorta 75. Kuruluş Yılını Kutluyor

 

MAPFRE Sigorta, 75. yıl dönümünü MAPFRE Grup’un Türkiye’ye olan inancı ve takviyesini de ardına alarak büyük bir heyecan ve gurur ile kutluyor. MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Erdinç Yurtseven, “Başarımız, müşterilerimize sağladığımız kıymet, iş ortaklarımızın itimadı ve çalışanlarımızın azimli uğraşlarının bir sonucudur. Geçmişimizden aldığımız güçle Türkiye’deki sigortacılık faaliyetlerimize devam edeceğiz. 75 yıl geçti dahası gelecek” dedi.

Bu yıl Türk sigortacılık kesimindeki 75. yılını kutlayan MAPFRE Sigorta, milletlerarası tecrübesi, yüksek mali gücü, sahip olduğu yaygın profesyonel acente ağı ve itimat üzerine konseyi insan odaklı yaklaşımıyla, bölümüne ve Türk iktisadına katkıda bulunmaya devam ediyor.

“Çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve müşterilerimizle büyüdük” 

MAPFRE Sigorta’nın Türkiye Sigortacılık Dalındaki insan odaklı ve inanca dayanan 75 yıllık serüvenini değerlendiren MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Erdinç Yurtseven; “75 yıllık seyahatimizde, bölümde imza attığımız muvaffakiyetlerin, esaslı geçmişimizin ve sigorta dalına istikamet veren çalışmalarımızın gururuyla, doğum günümüzü kutlamanın memnunluğu içindeyiz. MAPFRE Sigorta olarak, Türkiye’deki 75 yıllık seyahatimizde çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve ailemizin bir ferdi olarak gördüğümüz sigortalılarımızla büyüdük. Onların paha verdiklerini gözetmeyi ve önemsemeyi önceliğimiz olarak gördük” dedi.

 

“Türkiye’de yatırımlarımıza devam edeceğiz”

Türkiye’nin MAPFRE Grup’un öncelikli pazarlarından biri olduğunu belirten MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Erdinç Yurtseven; “Türkiye’deki sigortacılık faaliyetlerimize ve yatırımlarımıza MAPFRE Grup’un Türkiye’ye olan inanç ve inancıyla sürat kesmeden devam ediyoruz. Geçmişte olduğu üzere önümüzdeki periyotta de stratejik amaçlarımıza ulaşma sürecinde finansal güçlülük ve istikrarlı büyüme odaklanacağımız bahislerin başında gelecek. 2023 yılı başı ile birlikte iç tertibimizde yeni yapılanma ve yönetici takımımızda atamalar gerçekleştirerek takımımızı daha da güçlendirdik ve daha aktif bir karar alma ve idare süreci oluşturduk. 2023 yılı, portföyümüzü gözden geçirerek önümüzdeki periyoda daha sağlıklı bir başlangıç yapmamızı sağlayacak noktaya getirdiğimiz bir yıl oldu. Bu adımlar hem mevcut başarılarımızı sürdürmek hem de gelecekteki amaçlarımıza ulaşmak için değerliydi. Tüm bunlar MAPFRE Sigorta’nın tüm paydaşları için inançlı liman olmaya devam edeceğinin en güçlü göstergeleri” dedi. 

İlginizi Çekebilir;  Deü, akademik iş birliklerine yenisini ekledi

 “75. yılımızda güçlü finansal sonuçlarımızla, Türkiye’deki gücümüzü pekiştirdik”

“2023 yılının başında yaşadığımız zelzele felaketinin olumsuz tesirlerine karşın 2023’ün birinci 9 ayında elde ettiğimiz sonuçlar bizi epey mutlu etti” diyerek bu devirde elde ettikleri finansal sonuçlara dikkat çeken Yurtseven, şu bilgileri verdi: “Bu periyotta, tüm branşlarda sağlıklı ve sürdürülebilir bir üretim stratejisi gözeterek toplam prim üretimimizde yüzde 93’lük bir artışla 7 milyar 650 milyon TL’lik bir prim hacmine ulaştık. Sıhhatte yüzde 115’lik, yangın branşında yüzde 103’lük ve mühendislik branşında da yüzde 94’lük bir büyüme gösterdik.  2023’ün birinci 9 ayında 748.5 milyon TL vergi sonrası net kar elde ederek, öz kaynaklarımızı güçlendirdik.  Bu sonuçlar, müşterilerimize sağladığımız paha, iş ortaklarımızın itimadı ve çalışanlarımızın azimli eforlarının bir sonucudur. Geçmişimizden aldığımız güçle daha ileriye gitmeye ve büyümeye devam edeceğiz. 75 yıl geçti dahası gelecek diyoruz.” 

MAPFRE Küme istikrarlı büyümesine devam ediyor.

Yurtseven, MAPFRE Grup’un 2023 yılının birinci 9 ayında gösterdiği güçlü finansal performans ile küme bazında gelir ve faaliyet sonuçlarını yüzde 11 oranında artırdığını vurgulayarak; “Bu devirde, MAPFRE Grup’un toplam geliri yüzde 10,8 artarak 24,6 milyar Euro’ya ulaştı. Bununla birlikte 2023 mali yılı için pay başına brüt 0,06 Avro orta temettü açıklandı ve yatırımcılara yüzde 8 civarında bir temettü getirisi sunuluyor. Bölümdeki güçlü performansını sürdürerek paydaşlarına bedel katmaya devam eden kümemiz, küresel olarak güçlü ve sürdürülebilir büyümesine devam ediyor. Önümüzdeki devirde de bu büyümenin ivmelenerek artacağına inanıyoruz” dedi.   

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.