Trabzon son dakika 2023

Matriks’in 9 aylık net karı yüzde 71 artışla 71,7 milyon TL oldu

Güçlü altyapısı, müşteri odaklı yüksek hizmet kalitesi, kuvvetli kurumsal bağları ve 20 yıldır finansal teknolojiler alanında geliştirdiği eser ve hizmetleriyle bölümün öncüsü Matriks, bu yılın 9 aylık devrinde net karını yüzde 71 artırarak 71.757.206 TL’ye yükseltti. 

Finansal bilgi ve haber servisleri, emir–risk idare yazılımları, data tahlil ve süreç platformları başta olmak üzere, finans dalına yönelik yazılımların üretimi, satışı, bakım ve takviye hizmetleri alanında faaliyet gösteren Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş., dokuz aylık finansal sonuçlarını açıkladı. Geçen yılın Ocak-Eylül periyodunu 42.026.558 net karla kapatan Matriks, bu yılın tıpkı devrinde karını yüzde 71 artırarak 71.757.206 TL’ye yükseltti. Tıpkı periyotta Matriks’in cirosu yüzde 88’lik artışla, 325.246.201 TL’ye ulaştı.  

Sürdürülebilir mali yapının Matriks için çok kıymetli olduğunu tabir eden İdare Heyeti Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Cem Fiyat, sağlıklı iş modelleri sayesinde 20 yıldır sürdürülebilir büyüme stratejilerinin karşılığını aldıklarını belirterek, “20. yılımızda bir taraftan sayılarımızla, öbür taraftan yatırımlarımızla ve kullanıcı sayılarımızla kıymetli bir büyümeye imza attık. Sürdürülebilir başarımızın gerisinde Matriks’in en değerli kıymetlerinden biri olan takım ruhunun çok kıymetli katkısı var. 196 çalışanımızın 72’si 10 yılı aşkın müddettir bizimle birlikteyken, grubumuzda yer alan 105 kişi ise beş yıldan daha uzun müddettir bizimle çalışıyor. İş değiştirme oranlarının hayli yüksek olduğu teknoloji dalında çalışan bağlılığı açısından bu sayıları yakalamış olmaktan gurur duyuyoruz. Önümüzdeki yıllarda da çalışanlarımızdan aldığımız güçle, sürdürülebilir başarılarımıza yeni halkalar eklemeye devam etmek en büyük hedefimiz” dedi. 

Matriks’in bu yıl 20. yılını kutladığını ve kendileri için kıymetli bir dönüm noktasında olduklarını hatırlatan Cem Meblağ, “Bir taraftan Matriks’in sürdürülebilir büyümesi için var gücümüzle çalışırken, başka taraftan da kesimimizi büyütmek için ‘Matriks Ekosistemini Genişletiyor’ ve yazılım dalındaki bayan istihdamını artırmak için zelzele bölgesindeki bayanları önceliklendirerek ‘Matriks Android Yazılımcı Meslek Edindirme Programı’ projelerini hayata geçirdik. Her iki projemize gelen ağır iştirak ve ilgi gerçek yolda olduğumuzu bir kere daha gösterdi” diye konuştu. 

İlginizi Çekebilir;  Emirates ve SriLankan Karşılıklı Hatlar Arası Ortaklık Kuruyor

 

ALTI PROJEYİ ÜÇ AYLIK İZLEME SÜRECİNE ALDI

‘Matriks Ekosistemini Genişletiyor’ projesine epeyce ağır bir ilgi olduğunu belirten Fiyat, çok kıymetli fikirler ve teşebbüslerle karşılaştıklarını söz ederek, şunları söyledi: “Değerlendirme komitesi olarak 53 grupla birebir görüşmeler yaparak, tüm projeleri ayrıntılı olarak dinledik. Hatta birtakım takımlarla ikinci ve üçüncü cins görüşmeler de yaptık. Sonuçta da altı projeyi üç aylık izleme sürecine aldık. Bu altı projenin gereksinimlerine nazaran kesim tecrübesi ve eserleştirme süreçlerinde mentorluk takviyesi, çeşitli düzeylerde data ve APİ takviyesi vermeye başladık.”

İzleme mühletince altı projenin değerlendirmesinin de devam ettiğini belirten Cem Fiyat, Matriks İş İştiraki Programı’na dahil olmaya uygun görülen eserleri Matriks platformlarına, satış ve pazarlama kanallarına entegre edeceklerinin altını çizdi. Cem Meblağ, “Söz konusu eserleri ekosistemimize dahil ederek müşterilerimize sunmayı planlıyoruz. Matriks İş İştiraki programını gelecek yıllarda da devam ettirerek ‘rekaberlik’ ideolojisiyle ekosistemimizi daha da genişletmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Matriks Android Yazılımcı Meslek Edindirme Programı’nın da kasım ayı içinde tamamlanacağına dikkat çeken Cem Meblağ, yazılım bölümündeki bayan istihdamını artırmak için hayata geçirdikleri projenin sonunda, 50 bayanın sertifikasını alacağını, ortalarında Matriks’in de olduğu birçok şirkette çalışma bahtı elde edeceklerini ve bu sürecin takipçisi olacaklarını kelamlarına ekledi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.