Trabzon son dakika 2023

MetLife Türkiye çalışanları ikinci ormanları ile 24 bin 500 fidana hayat verdi

MetLife Türkiye çalışanları ikinci ormanları ile 24 bin 500 fidana hayat verdi

 

Tüm dünyada 40’tan fazla ülkede faaliyet gösteren, sigorta kesiminin öncülerinden MetLife, Türkiye’de çalışanları ismine Ege Orman Vakfı ve Arbor Day Vakfı iş birliği ile İstanbul-Şile-Sahilköy ve Manisa-Gördes mevkilerinde 24 bin 500 fidanlık ikinci hatıra ormanını oluşturdu. İstanbul-Şile-Sahilköy’de düzenlenen dikim etkinliğinde fidanlar toprakla buluştu.

 

Fidan dikim aktifliğine MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven, Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Yasemen Bilgili, Vakıf ve MetLife Türkiye çalışanları katıldı.

 

Etkinlikte konuşan MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven; “MetLife olarak küresel bir sigorta şirketini ülkemizde temsil etmenin verdiği mesuliyetle, uygunluk için bir güç olarak hizmet etmeye devam ediyor; sürdürülebilir bir dünya maksadı için tabiata karşı sorumluluklarımızın şuuruyla hareket ediyoruz. Bu maksat doğrultusunda; muvaffakiyet kriterlerimizden birini sürdürülebilirlik olarak belirledik. Sürdürülebilirlik adımlarımız çerçevesinde 2030 yılına kadar 5 milyon fidan dikeceğimizi duyurmuştuk. Dünyamıza milyonlarca ağaç kazandırarak tabiata dayalı bir tahlile yatırım yapıyoruz. MetLife Vakfı’nın önderliğinde globalde Arbor Day Vakfı, ülkemizde ise Ege Orman Vakfı ile başlattığımız bu kıymetli teşebbüs; etraf yatırımlarımızı, çalışanlarımızı da kapsayacak biçimde genişletmemize değerli bir vesile oluyor. Türkiye’de İstanbul Şile ve Manisa Gördes’teki fidanlarımızın da çok hoş günlerde büyüyüp yeşermesini ve tabiata yaptığımız katkının artarak devam etmesini temenni ediyorum.” dedi.

 

Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Yasemen Bilgili ise; “Arbor Day Vakfı iş birliği ile İstanbul-Şile-Sahilköy ve Manisa-Gördes mevkiinde gerçekleştirdiğimiz ağaçlandırma çalışmalarına MetLife Emeklilik ve Hayat olarak verdiğiniz takviyeyle toplam 150 dekarlık alanda 24 bin 500 fidan çalışanlarınız ismine yeşerecek. Geçtiğimiz yıl desteklerinizle çalışanlarınız ismine dikilen 8 bin 700 fidan ormana karışma yolunda büyümeye devam ediyor. Ormanlar üzerindeki, insan ve iklim değişikliği kaynaklı baskıların her geçen gün artması kıymetli kıymetleri ve yaşamsal hizmetleri risk altına sokmaktadır. Halbuki tüm global hayat ormanlara bağlı ve vazgeçilmezdir. MetLife olarak çalışanlarınız ismine yeni orman alanları oluşturmanız, istikrarlı bir biçimde her yıl ormanlaştırma projelerine verdiğiniz takviye ve geleceğe yaşanabilir bir dünya bırakma maksadı ile çevresel etkilerinizi de yönetiyor olmanız çok pahalı. Ağaçlandırma projelerimizde öncelikle bayanlar olmak üzere mahallî halk işlendirilerek ekonomik manada yöre köylüsüne de yarar sağlanmakta, hasebiyle dayanaklarınızın çarpan tesiri çevresel, ekonomik ve toplumsal manada pek çok yarar üretmektedir.” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir;  StripedFly: Sofistike koda sahip ve casusluğa dair yeteneklerini gizleyen bir madenci solucan

  

Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Yasemen Bilgili, tabiata katkılarından ötürü MetLife çalışanlarına teşekkür ederek, MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven’e plaket takdim etti. Konuşmaların akabinde fidanlar MetLife çalışanları tarafından toprakla buluşturuldu, can suları verildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.