Trabzon son dakika 2023

Millet Bahçesinde Altyapı İçin İncelemeler Yapıldı

İnegöl Belediyesi tarafından kentin kuzey kısmında Boğazköy Barajı görünümüne sahip yarımada hüviyetindeki 451 bin m2 arazi üzerinde üretimine başlanan Millet Bahçesinde taşıt yolları büyük ölçüde tamamlandı. Millet Bahçesinin altyapı çalışmaları için de BUSKİ ve UEDAŞ yetkilileriyle alanda inceleme yapıldı.

İnegöl Belediyesi, 2019 yılında birinci adımı atılan ve 2022 itibariyle çalışmaların start aldığı Bursa’nın en büyük Millet Bahçesi projesini İnegöl’e kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kentin kuzey kısmında Boğazköy Barajı görüntüsüne sahip yarımada hüviyetindeki 451 bin 800 m2’lik arazi üzerinde projelendirilen Millet Bahçesi alanında taşıt yolları büyük ölçüde tamamlandı.

 

ALTYAPI ÇALIŞMALARI ÖNCESİ YERİNDE İNCELEME YAPILDI

Belediye Lideri Alper Taban, çalışmaların aralıksız sürdüğü Millet Bahçesinde altyapıya ait ilgili kurum temsilcileriyle incelemelerde bulundu. İnegöl Belediyesi yetkilileriyle birlikte BUSKİ ve UEDAŞ yetkililerinin de katıldığı incelemede, Millet Bahçesinin altyapı çalışmaları ele alındı. Karşılıklı istişare ve değerlendirmeler yapılarak yerinde keşifler gerçekleştirildi.

 

“ÖZEL BİR ALAN OLUŞTURUYORUZ”

Projeye ait açıklama yapan Belediye Lideri Alper Taban, görünümü ve havasıyla, birebir vakitte Boğazköy Barajının sunduğu eşsiz görsellikle İnegöl için özel bir alanı oluşturduklarını söyledi. Lider Taban, “Burası yeşillerin, ağaçların içerisinde güzelce vakit geçirebileceğimiz bir yer olacak. Baraj da farklı bir hoşluk. Su havzası beşere sahiden farklı bir müspet güç veriyor. Denizi olmayan kentlerde bu cins su öğeleri ön plana çıkıyor. Projemiz içerisinde Heyecan Park, Seyir Terası, Amfi, piknik alanları, restoran, kafeterya, çocuk oyun alanları, kuş popülasyonunun izlenebileceği bir müşahede kulesi üzere alanlar olacak. Alan içerisinde oluşturulan peyzajlarla bir flora fauna alanı oluşturulacak. 880 araçlık otoparkımız olacak. Alan içerisinde bir şelale ve katlı havuz sistemi olacak. Aşağıda da biyolojik göletimiz bulunuyor. Yürüyüş yollarımız ve bisiklet yollarımız da alan içerisinde yer alacak. 7 bin dolayında yeni ağaç buraya dahil etmiş olacağız” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Artık yoğun bakım üniteleri de var!

Şu anda taşıt yolu açma çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığını da tabir eden Lider Taban, “Bugün de BUSKİ ve UEDAŞ yetkililerimizle alanda altyapı çalışmalarıyla ilgili incelemeler yaptık. Doğal yapıyı da bozmadan burayı insanların dinlendiği, nitelikli vakit geçireceği bir alana çevirmek istiyoruz” halinde konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.