Trabzon son dakika 2023

Muğla Büyükşehir, Milas’ta İçme Suyu Hat Yapımının Yüzde 98’ini Tamamladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Milas Türkevleri, Bozalan ve Çökertme Mahallelerini kapsayan içme suyu projesinde çizgi çalışmalarının yüzde 98’ini tamamladı. 30 Milyon TL 400 bin TL maliyeti olan proje kapsamında bugüne kadar yaklaşık 34 bin 600 metre içme suyu çizgisi yapıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi vilayet genelinde mevcut alt yapıların yenilenmesi ve inşa edilmesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Milas, Türkevleri, Bozalan ve Çökertme mahalleleri için 2022 yılı Aralık ayında başlayan projede yeni içme suyu çizgilerinin yüzde 98’lik kısmı tamamlandı.

34 Bin Metre Yeni İçme Suyu Çizgisi Yapıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından bölgeye yaklaşık 35 bin metre yeni içme suyu çizgisi yapılacak. Devam eden çalışmalar ile bu çizgilerin 34 bin 600 metresi tamamlandı. Bölgeye ayrıyeten 100 ve 400 m3 kapasiteli iki yeni içme suyu deposu yapılacak.

Çökertme’ye İçme Suyu Temini Başlandı

Çalışmalar kapsamında Çökertme Mahallesine içme suyu temini başlanırken bölgede çağdaş altyapı sistemleri ve kazandırılan ek içme suyu sayesinde 7 bin bireye kesintisiz içme suyu sağlanacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Toroslar EDAŞ Hatlarını Yalıttı, Kuşlar Kanatlarını Hayata Çırptı

Yoruma kapalı.