Trabzon son dakika 2023

Muğla Büyükşehirden Düğerek’te 25 Milyonluk TL’lik Alt ve Üstyapı Çalışması

Muğla Büyükşehir Belediyesi Düğerek Mahallesi’nde 25 Milyon TL yatırımla hayata geçirdiği alt ve üstyapı yatırımları için tanıtım toplantısı düzenledi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Düğerek Mahallesi’nde 25 Milyon TL yatırımla 13 bin şahsa hizmet verecek olan 8 bin 750 metrelik kanalizasyon sınır çalışmalarını sürdürüyor. Düğerek’te yapılan altyapı yatırımları için düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün altyapı yapan belediye liderlerine altyapı için kazdığı çukurun içine gömülür dendiğini lakin Muğla’nın gereksinimleri doğrultusunda kente uzun yıllar hizmet edecek projeleri kente kazandırmanın memnunluğunu yaşadıklarını söyledi. Tanıtım toplantısına Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün’ün mesken sahipliğinde Menteşe Belediye Lideri Bahattin Gümüş, siyasi partilerin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 25 Milyon TL’lik yatırımı ile Düğerek’te devam eden 8 bin 750 metre kanalizasyon sınırı yatırımı için tanıtım toplantısı düzenlendi. Kanalizasyon sınır çalışmasının 4 bin 720 metresi, yüzde 54’lük oranı tamamlandı. 515 hanenin evsel atıklarının bağlanmasının öngörüldüğü çalışmada şu ana kadar 166 hane bağlandı.

 

Bahattin Gümüş, “Başkan Dr. Osman Gürün 25-30 Milyon TL bedelindeki Konutu Muğlalıya Bağışladı”

Düğerek Mahallesi kanalizasyon çizgisi tanıtım merasiminde konuşan Menteşe Belediye Lideri Bahattin Gümüş, altyapı yatırımlarında kıymetli hizmetlerden birinin de suyun geri dönüşümün sağlanması olduğunu belirtti ve Muğla’ya paha katan hizmetleri için Lider Gürün’e teşekkür etti. Bahattin Gümüş; “Düğerek Mahallemiz yapılan yatırımlarla çok büyük bedel kazandı. Burada Liderimiz dedesinin meskenini bize bağışladı. 25-30 Milyon TL’nin üzerinde bir pahaya sahip yeri bizlere bağışladı. Biz de onarımını yaptık ve burayı Düğerek halkının hizmetine sunacağız. Hizmetlerinden ötürü Büyükşehir belediye liderimize teşekkür ediyorum.”

 

Başkan Gürün; “İl Genelinde Çevreyi Korumak İçin 2 Milyar TL’nin Üzerinde Altyapı Yatırımı Yaptık”

İlginizi Çekebilir;  Bucalı gençler enerjisini güneşten alacak

Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün Düğerek’te yapılan kanalizasyon sınırı tanıtım merasiminde vilayet genelinde 2 Milyar TL’yi aşan altyapı yatırımları yaptıklarını, su konusunda da DSİ’nin Muğla’ya yatırımlar yapması gerektiğini belirtti. Lider Gürün; “Düğerek için çok kıymetli bir projeyi hayata geçirdik. Biz 2005-2006 yıllarında yapmış olduğumuz kanalizasyon ve arıtma programı dâhilinde bütün bu bölgeleri içine alan bir planlama yaptık. Yıllar içinde burada yaşanan gelişme ile Düğerek’te süratle büyük inşaat çalışmaları yapıldı. Bizde buradaki yeni konutların etraf kirliliğine neden olmaması için kanalizasyon çalışmasına başladık. Altyapı çalışmaları sırasında toz, çamur, çukur üzere meşakkatler daima yaşanıyor fakat bu çalışmaları yapmamızın öbür bir usulü maalesef yok. O nedenle süratlice projeyi tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Altyapı projelerinin değerini çok güzel biliyoruz. Bu nedenle eksiklerin giderilmesi için vilayet genelinde 2 Milyarı aşan bir yatırımı başlattık. Fethiye ve Bodrum’da yıllardır yapılmayan kanalizasyon arıtma yatırımlarını hayata geçirerek kıymetli bir eksiği ortadan kaldırıyoruz. Şu an Bodrum’da devam ettiğimiz çalışmalar kapsamında periyodumuz bitmeden artık yarımadada hiçbir altyapı sorunu kalmayacak” dedi.

 

Düğerek’te altyapı, yol, imar çalışmaları ile keyifli bir bölge yarattık”

Düğerek’te yalnızca altyapı değil bölgenin gelişimi ve geleceğe daha inançla taşınması açısında kıymetli yatırımlar yaptık. Bölgenin çıkmaz sokaktan kurtulması için Denizli yoluna bağladık. Yerleşimi 2 kat planlayarak bedelli bir ömür alanı yarattık. Altyapı tamamlanınca daha keyifli bir bölge olacak.Su konusu Muğla için çok stratejik bir mevzu. DSİ tarafından buraya çok kıymetli yatırımlar yapılmalı. Biz belediye olarak yetmeyen suyu yetirmeye, ek su kaynakları sağlamaya israfı önlemeye ve su çizgilerini yenilemeye devam ediyoruz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.