Trabzon son dakika 2023

Mükemmel bir yaz tatili için Western Digital’dan olmazsa olmaz çözümler

Yaz aylarının gelişi ve okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte aile seyahatleri, aktiviteler ve çok daha fazlası için artık kusursuz bir vakit. Öte yandan çocuklar tatil devri mesken ödevlerine odaklanmışken, bekleyen tüm işleri halletmek için de şahane bir periyot.  

Önünüzde bu vazifeler varken, bilgilerinizi müdafaaya yardımcı olacak birkaç depolama tahliline de gereksiniminiz olacak. Bu şu manaya geliyor: Aile fotoğrafları için yer ezası yaşamayacak, bedelli evraklarınızı tek bir yerde saklayabilecek ve hatta tatil bitmeden mesken ödevlerini kaybetmeleri ihtimaline karşı çocukların konut ödevlerini inançlı bir halde yedekleyebileceksiniz. 

Bunları göz önünde bulundurduğunuz vakit göreceksiniz ki Western Digital’ın depolama aygıtları ve tahlilleri en düzgün arkadaşınız olacak. İkna olmadınız mı? İşte bu aygıt ve tahlilleri bu yaz döneminin olmazsa olmazı yapan birtakım teklifler:   

Akıllı telefonunuz her şeyiniz mi?  

Hadi dürüst olalım; süratlice bir fotoğraf çekmemiz gerektiğinde elimizi attığımız birinci şey akıllı telefonlarımız oluyor. Günümüzde akıllı telefonlar, fotoğraf ve görüntü çekmek, hatta hareket halindeyken süratli bir formda işleri halletmek ve üzerinde çalıştığımız dokümanları düzenlemek için şahane özelliklere sahip. Lakin sorun yalnızca akıllı telefonların çok sonlu bir depolama alanına sahip olması değil, tıpkı vakitte telefondaki evrakları bilgisayarınıza aktarma sürecinin de biraz zahmetli olması. 

İşte burada, SanDisk® iXpand® Flash Drive Luxe, Lightning aygıtlarınızda yer açmanın kolay bir yolu olarak devreye giriyor. SanDisk iXpand Flash Drive Luxe, iki konektörlü tasarımı sayesinde, Lightning aygıtları ile Android™ akıllı telefonlar da dahil öteki USB Type-C™ cihazları ortasında kolay transfer sağlıyor. Ayrıyeten fotoğraflarınızı ve görüntülerinizi otomatik olarak yedekleyebiliyor ve iOS aygıtlarda ve PC’lerde iXpand Drive uygulamasını kullanarak parola muhafazasının aktifleştirilmesini sağlıyor. SanDisk iXpand Luxe’ün 64 GB’tan 256 GB’a1 kadar değişen kapasite seçenekleri sayesinde, sunduğu alan konusunda da tasa etmenize gerek kalmaz. 

İlginizi Çekebilir;  HUAWEI MateBook X Pro, HUAWEI Online Mağazası'nda Satışta

Android işletim sistemli bir aygıt mı kullanıyorsunuz? O halde SanDisk Ultra® Dual Drive Luxe USB Type-C Flash Şoför, USB Type-C aygıtları (akıllı telefon, tabletler, Mac aygıtlar, vb.) ile USB Type-A bilgisayarlar ortasında kolay transfere imkan tanıyarak son derece değerli depolama alanını boşalttığı için gereksiniminiz olan tek şey. Aygıt, 1 TB’a1 kadar depolama alanı sunmasının yanı sıra bir anahtarlığa takılabilecek kadar da küçük; bu nedenle her vakit yanınızda taşıyabilirsiniz.  

Artık fotoğraf makinenizin depolama alanı konusunda endişelenmeye gerek yok 

Öte yandan, şayet tecrübeli bir fotoğrafçıysanız, o kusursuz kare için gereksiniminiz olan şeyin güçlü bir fotoğraf makinesi yahut DSLR olduğunu biliyorsunuzdur. Lakin, her fotoğrafçının bileceği üzere, RAW evraklar hayli büyük olabilir, bu da depolama alanınızın kısa müddette dolacağı manasına gelir. 

Yüksek performanslı SanDisk Extreme PRO® microSDXC™ UHS-I bellek kartının devreye girdiği yer de tam olarak burası. Bu kartları dijital fotoğraf makinenize ve hatta bellek kartı destekleyen Android akıllı telefonlarınıza takın ve 4K UHD yahut FHD görüntü kaydı5 ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar için kâfi depolama alanına sahip olun. Sırasıyla 200MB/sn2 ve 140MB/sn2’ye varan süratli okuma ve yazma suratlarıyla, evraklarınızı hızla dizüstü bilgisayarınıza aktarabilir ve akabinde makineye kartı tekrar takarak tek bir anı bile kaçırmadan kaydınıza devam edebilirsiniz. Bu kartlar darbeye, sıcaklığa, suya ve hatta röntgen ışınlarına3 dayanıklı olduğundan, SanDisk Extreme PRO microSDXC UHS-I bellek kartını seyahatleriniz sırasında da endişelenmeden kullanabilirsiniz. 

Hızlı ve inançlı depolamaya mı gereksiniminiz var? Yanıt: SSD

Verilerinizi depolamak her vakit sırf bilgileri müdafaa altına almakla alakalı değil. Tıpkı vakitte bilgilerinize kolay ve süratli erişiminiz olması son derece değerli. Örneğin, 1000MB/s2’ye varan yazma kıymetiyle süratli NVMe™ katı hal performansı sunan SanDisk Extreme® Portable SSD V2, mükemmel içerikler oluşturmak ve depolamak için eksiksiz tahlili, çarçabuk taşınabilir tek bir şoförde bir ortaya getiriyor. Elbette, üç metreye kadar düşmeye karşı müdafaa ve IP65 suya ve toza dayanıklılık4 sağlayan, çevresel faktröler ne olursa olsun bilgilerinizin inançta olmasını mümkün kılan sağlam dizaynını da unutmayalım. 

İlginizi Çekebilir;  Yemeksepeti'nin Podcast Serisi Aklımdaki Yarın'da Sıra Dışı Bir Konuk: ChatGPT

Ama hepsi bu kadar değil! Diyelim ki tatilindesiniz ve çocuklarınız konut ödevlerini yapıyor. Ödevleri ezkaza silmeleri yahut kullandıkları aygıtı bozmaları ihtimaline karşı, çocukların ödevlerini hareket halindeyken bir SSD’ye yedeklemek, yapılacak en yeterli şey. 4 TB1’a varan depolama kapasiteleriyle, çabucak hemen her şeyi kaydedebileceğinizden ve yazın geri kalanında bunlar için telaş etmeyeceğinizden emin olabilirsiniz. 

Mükemmel yaz tatili, en hoş anıların biriktirildiği tatildir. Yanlışsız Western Digital tahlilleri elinizin altındayken, bu hoş anılar vaktin imtihanına karşı sizinle sonsuza kadar kalacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.