Trabzon son dakika 2023

Nilüfer yaz konserleri ile renklenecek

Nilüfer Belediyesi, Temmuz ayı boyunca her akşam farklı bir  mahallede konser düzenleyecek. Fiyatsız konserlerde vatandaşlar yaz akşamlarının keyfini birlikte çıkaracak.

 

Nilüfer Belediyesi evvelki yıllarda olduğu üzere bu yıl da vatandaşları mahallelerinde müzikle buluşturuyor. Nilüfer Yaz Konserleri, 10 Temmuz Pazartesi gününden itibaren başlıyor. Fiyatsız konserler her akşam saat 21.00’de Nilüfer’in farklı bir mahallesinde olacak. Böylelikle vatandaşlar kendi mahallelerinde yaz akşamları müzik keyfi yaşayacak. Birinci konseri, Nilüfer Belediyesi Roman Orkestrası 10 Temmuz Pazartesi akşamı Yolçatı Mahallesi’nde, Şehit Coşkun Çalı Ortaokulu önünde verecek.

11 Temmuz Salı  akşamında da Barış Mahallesi’ndeki Dalyan Park’ta konser düzenlenecek. Burada evvel Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu şov yapacak, akabinde da Roman Orkestrası sahne alacak. 

Nilüfer Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu da, 12 Temmuz Çarşamba akşamı Eserli Mahallesi meydanında, 13 Temmuz Perşembe akşamı Kızılcıklı Mahallesi pazar yerinde ve 14 Temmuz Cuma akşamı Badırga Mahallesi meydanında konser verecek.

Nilüfer Yaz Konserleri’nde Nilüfer Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu da konserler verecek. Türk Sanat Müziği Korosu 17 Temmuz Pazartesi akşamı Gölyazı Ağlayan Çınar önünde, 19 Temmuz Çarşamba günü Ataevler Mahallesi yeni pazar alanında, 20 Temmuz Perşembe günü de Ertuğrul Mahallesi’ndeki Altınşehir Koleji’nin yanındaki boş alanda sanatseverlere müzik keyfi yaşatacak.  

Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu ve Roman Orkestrası ayrıyeten 18 Temmuz Salı günü Kültür Mahallesi pazar alanında, 21 Temmuz Cuma akşamı Konak Mahallesi pazar alanında vatandaşlara hoş bir yaz akşamı yaşatacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  "Yüzyılın hatırası" konseri ile lıv hospital hekimleri sahnede

Yoruma kapalı.