Trabzon son dakika 2023

Nilüfer’in Çocuk ve Gençlik Koroları’na ödül

Nilüfer Belediyesi Nilüfer Çocuk Korosu ve Nilüfer Gençlik Korosu, 25. Türkiye Korolar Şenliği’nde mükafata bedel görüldü.

Türkiye Polifonik Korolar Derneği tarafından bu yıl 25’incisi düzenlenen  Türkiye Korolar Şenliği’ne Nilüfer Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Nilüfer Çocuk Korosu ve Nilüfer Gençlik Korosu da katıldı. Türkiye genelinde yapılan ve 106 koronun katıldığı şenlikte küçük yaş kümelerinden yetişkin yaş kümelerine kadar farklı kategoride çok sayıda koro yer aldı.  Nilüfer’in Çocuk ve Gençlik Koroları da şenlikte performanslarıyla hem izleyenlerin hem de kıymetlendirme heyetinin beğenisini topladı. 25. Türkiye Korolar Şenliği’nde Cumhuriyet’in 100. yılı nedeniyle “Cumhuriyet”  ve “Atatürk”  konulu marşlarla müzikler seslendirildi. “Cumhuriyet Marşı” isimli yapıtı muvaffakiyet ile seslendiren Nilüfer Çocuk Korosu, Kıymetlendirme Şurası tarafından  Müzik Eğitim Yayınları Özel Ödülü’ne, “Cumhuriyet” isimli yapıtı muvaffakiyet ile seslendiren Nilüfer Gençlik Korosu da  Değerlendirme Kurulu  tarafından  Ayhan Çetin Özel Ödülü’ne paha görüldü.
Ayrıca, Nilüfer Çocuk Korosu’na  performansı için “Entonasyon, Homojenlik ve Koro Tınısı” mükafatı,  Nilüfer Gençlik Korosu’na  da “Ritmik Beraberlik-Ritmik Uyum” mükafatı verildi.

Nilüfer Çocuk Korosu  daha evvel 8. SANSEV Milletlerarası Çok Sesli Korolar Festivali’nde, Nilüfer Gençlik Korosu da 2. İzmir Memleketler arası Korolar Festivali’nde de Nilüfer’i muvaffakiyetle temsil etmişlerdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  "Yüzyılın izinde genç yetenekler" konseri mest etti

Yoruma kapalı.