Trabzon son dakika 2023

Onarılan bisikletler depremzede çocukları mutlu etti

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Kent Kurulu işbirliğiyle hizmete sunulan Tamirhane’de onarılan atıl vaziyetteki bisikletler, depremzede ailelerin çocuklarına ikram edildi.

Nilüfer Belediyesi’nin tüketim kültürüne karşı tamirat kültürünü desteklemek maksadıyla Nilüfer Kent Konseyi’ ile birlikte hayata geçirdiği “Tamirhane”, kuruluş maksadına uygun örnek bir çalışmaya imza attı.

Nilüferliler’in iştirakiyle, ahşaptan dokumaya ve kent mobilyalarına kadar birçok objenin tekrar hayat bulacağı Tamirhane’de, birinci olarak atıl vaziyetteki bisikletler elden geçirilerek, tekrar işler hale getirildi.

Gönüllü vatandaşlar, muhtarlar ve Mahalle Komiteleri’nin de dayanağıyla toplanan atıl vaziyetteki bisikletler, Tamirhane’de istekli bisikletçiler tarafından onarılarak tekrar kullanılabilir hale getirildi.

Bu biçimde kullanıma hazır hale getirilen 120’yi aşkın bisiklet, Bursa’da yaşayan depremzede ailelerin çocuklarına armağan edildi. Dağıtım sırasında Tamirhane’yi ziyaret ederek depremzede çocukların sevincine ortak olan Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet de, bu manalı projeye takviye veren herkese teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Mudanya Belediyesi'nin temmuz ayı olağan meclis toplantısı Tirilye Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Yoruma kapalı.