Trabzon son dakika 2023

Osmangazi Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı

Osmangazi Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar’ın başkanlığında gerçekleşti. Osmangazi Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda gündem hususlarına geçilmeden evvel Lider Dündar, meclis üyelerine Osmangazi Belediyesi’nin Haziran ayında yaptığı çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Kurban Bayramı’nda belediye olarak ağır mesai sarf ettiklerini söz eden Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, “Osmangazi ilçesinde 2 farklı noktada kurban satış pazarı açıldı. Bu pazarlarda vatandaşların hijyenik ve rahat bir biçimde hizmet alabilmesi için her türlü önlemi aldık. Osmangazi ilçesindeki kurban pazarlarında 5 bin büyükbaş 12 bin de küçükbaş hayvan satışa çıktı. İlçemizde 24 faklı noktada kurban kesim yeri hizmete sunduk. Bayram boyunca bin 150 işçiyle hizmet verdik. Bayram sabahından itibaren kesim yapan vatandaşlarımızın bütün muhtaçlıklarını karşıladık. Kesitler bittikten sonra da kesim yerleri ve kurban pazarlarını gruplarımız süratli bir biçimde temizleyerek tertemiz hale getirdi” dedi.

 

“Belediye olarak etrafa büyük kıymet veriyoruz”

Osmangazi Belediyesi olarak son 5 yılda fidan dikimi noktasında büyük yol kat ettiklerini söz eden Lider Dündar, “Tarihi İnkaya Çınarı’nın tohumlarından fidan üretip bu fidanları kentimizin farklı noktalarına dikiyoruz. Bu sayede kentin yeşilinin artmasını sağlıyoruz. Bu yıl OSMEK kurslarımızı muvaffakiyetle bitirenlere sertifikalarını verdik, yeni devirde 86 branşta 23 farklı merkezde dış ticaretten, ön muhasebeye kadar pek çok noktada vatandaşlarımız hizmetinde olacağız.

Belediye olarak etraf müdafaa çalışmalarına büyük kıymet veriyoruz. Okullar ortası etraf müsabakaları düzenledik. Çocuklarımızın etrafa karşı şuurunun oluşması noktasında çalışmalar sürdürüyoruz. Yaptığımız yerinde çalışmalarla bir ayda 38 ton ambalaj atığı toplandı. Osmangazi Belediyesi olarak edebiyat severler için farklı çalışmalarımız var ilçemizde 7 farklı noktada kütüphanemiz var bu kütüphaneler etkin bir halde çalışıyor. Bu merkezlerde vatandaşlarımızı edebiyat severlerle buluşturuyoruz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Prof. Dr. Reşat Öngören: "Muharrem Ayı birlik ve beraberliğe vesile kılınmalı"

Başkan Dündar’ın konuşmasının akabinde gündem hususlarının oylanmasıyla meclis toplantısı sona erdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.