Trabzon son dakika 2023

Osmangazi Belediyespor Süper Lig’de

Konya’da düzenlenen Atletizm Spor Toto 1. Lig Final Karşılaşmaları’nda 141 puanla şampiyon olan Osmangazi Belediyespor, Harika Lig’e yükseldi.

Hizmete sunduğu dünya standartlarında spor tesislerinde birçok dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonu yetiştiren Osmangazi Belediyesi, bu başarılarına bir yenisi daha ekledi. Atletizm Spor Toto 1. Lig’de çaba eden Osmangazi Belediyespor, Konya’da düzenlenen Atletizm Spor Toto 1. Lig Final Müsabakaları’nda 9 kategoride 8 kadroyla yarışıp toplamda 141 puan toplayarak şampiyon olmayı başardı. Osmangazi Belediyespor Kulübü atletleri 100, 400, 1500 ve 5000 metre koşu, 110 metre engelli koşu, uzun ve yüksek atlama, cirit atma ve 4×100 metre kategorilerinde yarışarak toplamda 141 puan topladı. Topladığı bu puanla şampiyon olan Osmangazi Belediye Spor, önümüzdeki dönem Turkcell Harika Lig’de Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ekipleriyle çaba edecek. 

Sporun ve atletin her vakit yanında olduklarını söz eden Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, yatırımların meyvesini almaya başladıklarını belirterek, “Osmangazi Belediyespor Atletizm Ekibimiz, Konya’da düzenlenen Atletizm Spor Toto 1. Lig Final Karşılaşmalarında kıymetli bir muvaffakiyet elde ederek şampiyon oldu. Ben şampiyon ekibimizi tebrik ediyorum. Önümüzdeki yıl Harika Lig’de de başarılı olacaklarına inanıyorum” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Canikli Sporcular Dünya Şampiyonası'nda Zirveye Koşuyor

Yoruma kapalı.