Trabzon son dakika 2023

Papara ve Asis Elektronik, ulaşım kartı yükleme özelliğiyle şehir içi ulaşımı kolaylaştıracak

Geleneksel finansal uygulamalar karşısında yenilikçi ve kullanıcı odaklı tahliller sunan Papara ile akıllı kentler ve fintek dallarında faaliyet gösteren Asis Elektronik, kent içi ulaşım kartı yükleme süreçlerini kolaylaştırmak için iş birliğine gitti. Asis Elektronik tahlillerinin Papara’ya entegre edilmesi sayesinde, Papara kullanıcıları 23 kentte daha ulaşım kartlarını Papara’dan yükleyebilecek.

Geleneksel finansal uygulamalar karşısında yenilikçi ve kullanıcı odaklı tahliller sunan Papara, akıllı kentler ve fintek dallarında faaliyet gösteren Asis Elektronik ile iş birliğine giderek ulaşım kartı yükleme tahlilini devreye aldı. Akıllı ulaşım sistemleriyle Türkiye’nin 23 kentinde toplu ulaşımı dijitalleştiren Asis Elektronik ile Papara ortasında yapılan entegrasyon sayesinde, Papara’nın Ulaşım Kartları adımından 23 kentte daha ulaşım kartı yüklemesi yapmak mümkün hâle geldi.

23 ilin ulaşım kartlarını kapsıyor

Papara’nın Asis Elektronik iş birliğiyle Ödemeler menüsüne eklediği Ulaşım Kartları adımında yer alan ve kullanıcıların 7 gün 24 saat ulaşım kartı yüklemesi yapabilecekleri kentler; Adıyaman, Ağrı, Aydın, Balıkesir, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Hatay, Mersin, Kütahya, Malatya, Manisa, Muş, Sakarya, Samsun, Siirt, Trabzon, Van, Karaman, Batman, Iğdır, Şanlıurfa ve İzmir olarak sıralandı. Bu sayede Aykart, Balkart, Dicle Kart, Diyarkart, Samkart, Kart54, İzmirimkart üzere akıllı ulaşım kartlarına bakiye yüklemek için yükleme ve dolum noktalarına, büfelere gitme zaruriliği ortadan kalktı. 

Papara kullanıcıları, sahip oldukları ulaşım kartını kart numarası bilgisini kullanarak Papara’ya ekleyebiliyor. Kullanıcıların verdikleri yükleme talimatı meblağı, kartların ulaşım kartı kullanılan bir topluma taşıma aracındaki aygıta yahut akıllı yükleme noktasına okutulmasıyla faal hâle geliyor ve karta yükleniyor. Kullanıcılar, sık yükleme yaptıkları fiyat ve kartları, Ödemeler menüsünün en üstünde görüyor ve bu sayede kart yükleme süreçleri de kısalıyor.

“Papara Türkiye’nin dört bir yanında hayatı kolaylaştırıyor”

İlginizi Çekebilir;  Dacia Türkiye, Otomobilsiz Kent Günü'nde Dacia'ları İzne Çıkarıyor

Papara Sigorta ve Uygulama İçi Ödemeler Başkanı Emre Güngör, “Papara olarak her iş birliğinde, her yeni eserimizde sayıları 17 milyonu aşan kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Ulaşım kartları, kent içi hayatın olmazsa olmazı. Asis Elektronik’le gerçekleştirdiğimiz iş birliği, ekosistemler oluşturmaya inanan iki markanın kullanıcı tecrübesini düzgünleştirmek için bir ortaya gelmesine değerli bir örnek oluşturuyor. Papara, Türkiye’nin dört bir yanında milyonlarca kullanıcının hayatını kolaylaştırıyor. 23 kentte ulaşım kartı yüklemeyi birkaç adımda mümkün kılan bu özelliğin Papara’nın ülke çapında daha çok benimsenmesini sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

“Akıllı ulaşımda iş birliklerimizi güçlendirmeye devam ediyoruz”

Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş. İdare Heyeti Üyesi ve Genel Müdürü Hakan Özyürek ise, “Elektronik fiyat toplama sistemlerimiz ve akıllı kentler için geliştirdiğimiz teknolojilerle ulaşım bölümüne paydaşlarımızla birlikte entegre tahliller sunmaya devam ediyoruz. Papara ile olan bu stratejik iş birliği sayesinde, yolcuların Papara uygulaması ile ulaşım kartlarına bakiye yükleme kolaylığından faydalanarak, pratik bir kent içi toplu ulaşım tecrübesi yaşamalarını sağlıyoruz. Birlikte, en son teknolojiyi kullanıcı kolaylığı sağlayacak bir sistemle birleştirerek akıllı ulaşımı tekrar tanımlayacak tahliller yaratmaya devam edeceğiz” sözlerini paylaştı.

Papara Hakkında

Papara, KPMG tarafından Küresel FinTech 100’de listelenen Türkiye’nin başkan FinTech şirketidir. Türkiye’den seçilen 68’inci Endeavor teşebbüsü olma muvaffakiyetini gösteren Papara, özgün LinkedIn dataları ile belirlenen “LinkedIn En İyi Startup’lar 2022” listesinde birinci sırada yer almış, dünyanın önde gelen FinTech topluluklarından Finovate tarafından düzenlenen 2022 Finovate Awards’da “En İyi Taşınabilir Ödeme Çözümü” seçilmiştir. 2016 yılında finansal hizmetleri herkes için süratli, kolay, hesaplı ve keyifli hâle getirmek emeliyle kurulan Papara’nın 17 milyondan fazla kişisel kullanıcısı, ortalarında Uber, Yandex üzere şirketlerin de bulunduğu 1.500’ü aşkın ticari kullanıcısı vardır. 570’ten fazla çalışanı olan Papara, eser ve hizmetlerini daha geniş coğrafyalara yayarak bölgenin önder ve rekabetçi finansal teknoloji şirketi olmayı hedefliyor.

İlginizi Çekebilir;  Didim Belediyesi "Halk Kartı" Vatandaşlarla Buluşturuyor

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.