Trabzon son dakika 2023

Planet Earth III Nefes Kesici Manzaralarıyla Yeniden Ekranlarda   

Planet Earth III Nefes Kesici Görüntüleriyle Tekrar Ekranlarda 

 

BBC’nin büyük beğeni toplayan serisi Planet Earth, üçüncüsüyle geri dönüyor. Sir David Attenborough’un seslendirdiği Planet Earth III, dünyanın en büyük ömür alanlarını ve bu habitatlarda yaşayan inanılmaz hayvanları keşfettiği yepisyeni 8 kısmıyla 12 Kasım Pazar günü saat 20.00’de BBC Earth kanalında ekranlara geliyor.

 

Uzun müddettir heyecanla beklenen tabiat tarihi belgeseli Planet Earth (Dünyamız) serisinin sonuncusu Planet Earth III, Sir David Attenborough anlatımıyla ekranlara dönüyor. Dünyanın en uç köşelerine seyahat yapan 8 kısımlık üçüncü seri en değişik ve şaşırtan çeşitleri takip ediyor. Heyecan verici harika kıssaları izleyiciyle paylaşan seri, her kısmında kıyılar, denizler, okyanuslar, ormanlar üzere habitatları bahis alarak dünyadaki tüm hayat alanlarını kapsıyor. Çekimi yaklaşık 5 yıl süren Planet Earth III, dünyanın ve hayatın mükemmellerini ortaya çıkarmak için öncü sinema üretim teknolojisini kullanıyor. Hafif insansız hava araçları, yüksek süratli kameralar ve uzaktan kumandalı derin deniz dalgıçları üzere aletleri kullanarak el değmemiş ormanlardan en karanlık mağaralara kadar görülmemiş tüm görüntüleri ekranlara taşıyor. Birinci serinin yayınlanmasının üzerinden neredeyse 20 yıl geçtikten sonra bilim, teknoloji ve dünyamızın nasıl değişip geliştiği gözler önüne seriliyor. 

 

Her serisinde izleyiciyi dünyanın farklı bir hoşluğuyla bir ortaya getirmeyi amaçlayan Planet Earth serisinin birincisi, dünyanın hayranlık uyandıran manzarasına şahit olmak ve izleyiciyi insan eli değmemiş yırtıcı tabiat alanlarına götürmek üzerineydi. Planet Earth II, izleyiciyi hayvanlarla yakın bir bağ kurmaya, onların yanında olmaya, zaferlerini ve uğraşlarını deneyimlemeye yönelikti. Serinin sonuncusu olan Planet Earth III’ün her kısmı el değmemiş ortamları, inanılmaz hayvanları ve hayatta kalmak için geliştirdikleri stratejileri gözler önüne sererek dünyaya yesyeni bir perspektiften bakıyor. 

 

İngiliz yayıncı, tabiat tarihçisi ve tıpkı vakitte Planet Earth III’ü seslendiren Sir David Attenborough, “Planet Earth’ün yeni serisinde en şaşırtan yabanî yerlere seyahat ediyor, gizemli yaratıkları görüyor, az bulunan süper harikalara şahit oluyor ve nefes kesici hayvan dramlarını gözler önüne seriyoruz. Dünyamız, Darwin’in vaktinden bu yana tanınmayacak biçimde beşerler tarafından dönüştürüldü ve değişen dünya bizi şaşırtmaya devam ediyor. Değişen dünyada hayvanların karşılaştıkları zorluklardan kurtulmak için yeni tertibe nasıl harikulâde biçimlerde ahenk sağladıklarını göreceğiz. Tarihimizin bu kritik periyodunda dünyaya artık yeni bir gözle bakmalıyız” sözleriyle serinin ehemmiyetini anlatıyor.

 

Her kısımda göz kamaştırıcı farklı bir habitatı keşfeden serinin final kısmında dünyadaki yırtıcı hayatı ve değerli ekosistemleri muhafaza çabalarına yer veren “Planet Earth III” (Dünyamız III) 12 Kasım Pazar günü saat 20.00’de BBC Earth kanalında sevenleriyle bir ortaya geliyor.

İlginizi Çekebilir;  Selçuklu Belediyesi'nin ilçeye kazandırdığı Sızma Alparslan ilkokulu açılıyor

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.