Trabzon son dakika 2023

Polisan yapıkim, polimer üretim kapasitesini artırıyor

POLİSAN YAPIKİM, POLİMER ÜRETİM KAPASİTESİNİ ARTIRIYOR

 

Polisan Holding küme şirketlerinden Polisan Yapıkim Yapı Kimyasalları A.Ş., yapı kimyasalları eserlerinin ana yarı mamulü olan PCE (Polimer) üretiminde kapasite artışına gidiyor. Polisan Holding CEO’su Cantekin Dinçerler, 2023 yılının kasım ayında temelleri atılan yeni tesisin Nisan 2024 yılının ikinci çeyreğinde faaliyete geçeceğini ve 20 bin ton olan yıllık üretim kapasitesinin 50 bin metrik tona çıkarılacağını söyledi.

 

Polisan Yapıkim Yapı Kimyasalları, beton, yeraltı kimyasalları ve çimento katkı kimyasalları imalatında kullandığı polimer gereksinimini karşılamak üzere PCE (Polimer) üretiminde kapasite artışına gidiyor. Polisan Yapıkim Yapı Kimyasalları şimdilik yalnızca Dilovası tesislerinde üretilen ve yapı kimyasalları eserlerinin ana yarı mamulü olan PCE (Polimer) üretimi konusunda Adana fabrikası hudutları içerisinde 30.000 metrik ton kapasiteli Polimer yatırımına başladı.

   

İnşaatına bu ay başlanacak 800 bin dolarlık yeni yatırımın 2024 yılının birinci çeyreğinin sonunda devreye alınması planlanıyor.  Adana’daki yatırımın tamamlanmasının akabinde Polisan Yapıkim’in toplam PCE polimer üretim kapasitesi yıllık 20 bin metrik tondan 50.000 metrik tona çıkacak.

 

Cantekin Dinçerler: Polimer gereksinimimizin tamamını iç kaynaklardan temin edeceğiz

 

Yapı kimyasalları alanında kıymetli bir üretim gücüne sahip olduklarına dikkat çeken Polisan Holding CEO’su Cantekin Dinçerler, kapasite artışı ile ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi. “Beton, yeraltı kimyasalları ve çimento katkı kimyasalları imalatında kullanılan orta mamul olan polimer muhtaçlığımızı karşılamak üzere PCE (Polimer) üretiminde kapasite artışına gidiyoruz. Kapasite artışı yatırımımızla yapı kimyasalları üretimimizde kullandığımız polimer gereksinimimizi şirket içinde karşılayacağız. Kendi üretimimiz sayesinde dış kaynak bağımlılığımızı bitirmiş olacağız. Kapasite artışı ile birlikte polimer muhtaçlığımız dışında nakliye, orta mamul maliyetleri, depolama ve elleçleme masraflarında tasarruf sağlayacağız.”

İlginizi Çekebilir;  Toros Tarım, İSO 500 Listesi'nde 10 Sıra Birden Yükseldi

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.