Trabzon son dakika 2023

PUBG MOBILE Yükselen Yıldızlar Turnuvası’nın galibi White Gaming oldu

Espor ekibi White Gaming, PUBG MOBILE Yükselen Yıldızlar Turnuvası’nı birincilikle bitirerek 122.500 TL mükafatın sahibi oldu. Turnuvanın finali 2 gün sürerken büyük çekişmelere sahne olan maçlar hem GameX’te düzenlenen “İzleme Etkinliği”nde oyunseverler tarafından heyecanla takip edildi hem de PUBG MOBILE’ın toplumsal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı. 

Dünyanın en tanınan taşınabilir oyunlarından PUBG MOBILE, bu yıl Xiaomi sponsorluğunda düzenlediği, Türkiye’nin en büyük topluluk turnuvası Yükselen Yıldızlar Turnuvası’nın büyük finalini gerçekleştirdi. Toplam 500.000 TL ödül havuzu bulunan ve amatör oyuncular için profesyonel espor arenasının kapılarını aralayan turnuvanın şampiyonu White Gaming oldu ve birincilik mükafatı olan 100.000 TL’yi kazandı. 22.500 TL’lik WWCD ödülünün de sahibi olan ekip, turnuvadan toplamda 122.500 TL’lik ödül ile ayrıldı.

 

İlk üç şöyle: White Gaming, Fors Esports ve No Value 

Binlerce amatör ve yarı profesyonel ekibin eleme kademesinde çaba ettiği turnuva finallerinde Barış G & Barbar ve Mezarcı & Barış Bra ligine kaydolan 16 grup kıyasıya çaba etti. 2 gün süren ve her gün altışar maçın oynandığı finallerin kazanan ekibi 144 puan toplayan White Gaming olurken onu 98 puanla Fors Esports ve 89 puanla No Value takip etti.

 

Başarılı gruplar amaç büyüttü, sırada PMPL elemeleri bulunuyor

Turnuvanın final kademesinde muvaffakiyet gösteren bu 3 grup, kazandıkları para ödülünün yanı sıra PUBG MOBILE Pro League (PMPL) elemelerine katılma bahtı da elde etti. Böylelikle profesyonel espor arenasına büyük bir adım atmış olan bu gruplar, amaçlarını bir basamak daha yükseltmek için değerli bir fırsatı da yakalamış oldu.

 

Maçlar oyunseverler tarafından büyük ilgi gördü

PUBG MOBILE Yükselen Yıldızlar Turnuvası’nın finalleri, TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen GameX 2023’te gerçekleştirildi. Maçlar PUBG MOBILE Türkiye ve PUBG MOBILE Esports Türkiye’nin Youtube, Tiktok ve Facebook kanallarından canlı olarak yayınlanırken tıpkı vakitte fuara gelen ziyaretçilerle birlikte izleme aktifliği de düzenlendi. Okul çantası, Zafer Bayramı tişörtü, Infinix marka kulaklık ve sırt çantası, gamepad, taşınabilir şarj aygıtı, şarj kabloları ve MSI marka kulaklık üzere çeşitli sürprizlerinde olduğu aktiflikte iştirakçilere binlerce çeşitli ikramlarda dağıtıldı.

İlginizi Çekebilir;  58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Fotoğraf Yarışmasına Büyük İlgi

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.