Trabzon son dakika 2023

‘Red Bull Doodle Art’ Dünya Finali Gerçekleşti

Dünyanın Dört Bir Yanından En Güzel Doodle’lar Amsterdam’da Bir Ortaya Geldi

Çizim ustalarının klasikleşen müsabakası Red Bull Doodle Art’ın dünya finali, 60’tan fazla ülkeden birçok genç sanatkarın iştirakiyle Hollanda’da gerçekleşti. BantMag jüriliğinde seçilen 2023 Türkiye finalisti Doğan Güneş, Amsterdam’da düzenlenen dünya finalinde ülkemizi muvaffakiyetle temsil etti. 

 

Red Bull Doodle Arka, sanatın yaratıcı olduğu kadar özgün bir yolu olan karalamalar ile bir kâğıt ve kalem eşliğinde iştirakçilerin içindeki çocuğu ortaya çıkarma fırsatı sunuyor. Yeni jenerasyon sanatkarlara yönelik gerçekleşen müsabaka kapsamında karalamaları ile son etaba yükselen ülke finalistleri, Amsterdam’da gerçekleşen büyük finalde hünerlerini gösterdi. 

 

Amsterdam’da nefes kesen yarış

 

25-28 Mayıs tarihlerinde Amsterdam’da gerçekleştirilen Red Bull Doodle Arka 2023 Dünya Finali’nde ülkemizi temsil etme bahtını yakalayan Doğan Güneş çizim konusundaki usta yetkinliklerini alanında öne çıkan heyetlere sergiledi. Tüm yapıtların yaratıcılık, artistik marifetler ve eğlenceli içerikler çerçevesinde değerlendirdiği yarışın kazananı ise İtalya’dan Chiara Croce oldu. 

Red Bull Doodle Arka ülke finalistleri Amsterdam’da yapılan bu 3 günlük dünya finali kapsamında yetenekli ve dünyaca tanınmış sanatkarlarla buluşma ve atölyelerde tecrübe paylaşma imkânı da buldu. 

Aynı vakitte finalistlerin yapıtları, halkın iştirakine açık bir stant ile sanatseverlerle buluşurken aktiflik boyunca sanat ve inovasyonun birleşimiyle oluşan eserler ağır ilgi gördü. Red Bull’un birinci NFT projesi olan Red Bull Doodle Arka NFT koleksiyonu da kısa müddette 50.000 USD üzerinde bir satış sayısına ulaştı ve bu meblağ tüm finalistlere eşit olarak bölüştürüldü

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  'Yerel Yansımalar' resim sergisi Haziran ayında Trump Art Gallery'de

Yoruma kapalı.