Trabzon son dakika 2023

Renault’dan Münih IAA Mobility 2023’te yeni model gösterisi

  • Renault, IAA Mobility 2023’te yeni modelleriyle yerini aldı.
  • Yeni Scenic E-Tech Elektrikli modelinin dünya tanıtımını gerçekleştiren Renault, Yeni Rafale modeliyle de dikkatleri çekti.
  • Yeni Rafale E-Tech Hybrid modelinin solarbay® panoramik cam tavan teknolojisi fuarda kullanıcıların tecrübesine sunuldu.
  • 5 Eylül Salı günü 7 koltuklu Kangoo’nun büsbütün elektrikli versiyonu olan Yeni Grand Kangoo da fuarda kullanıcılarla buluşacak.

 

Renault, Münih IAA Mobility 2023’te yeni modelleriyle kullanıcılarla buluştu.

MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, “Renault, bu yıl Münih IAA Mobility’de markanın yeni tasarım lisanını taşıyan ve bilhassa geniş ailelere yönelik muhtaçlıkları karşılayan Scenic modelinin %100 elektrikli versiyonunun dünya lansmanını gerçekleştirdi. D segmentindeki standartları yine belirleme argümanı taşıyan Rafale modeli de fuarın en ilgi çeken modellerinden biri olarak öne çıktı. Markanın yeni DNA’sıyla büsbütün örtüşen Rafale modelini 2024’ün ikinci yarısında Türkiye’de satışa sunmayı planlıyoruz” dedi.

 

Yeni Renault Rafale E-Tech 

Renault eser gamının zirve noktasını oluşturacak yeni coupe SUV modeli Rafale , E Tech hibrit sistemi ve CMF CD platformu kullanılıyor. 200 bg E Tech hybrid güç transferi, 1.100 km sürüş menzili, 648 litre bagaj hacmi ve 984 cm2 ekranıyla Yeni Rafale modeli, Renault’nun eser gamının en üst noktasında konumlanıyor.

Yeni Renault Rafale, yakıt tüketim oranları ve teknolojisiyle dikkat çektiği kadar, geri dönüştürülmüş materyaller kullanan 200 bg E-Tech tam hibrit güç aktarma sistemiyle de öne çıkıyor. Sürüş keyfini yeni tepelere taşımak için doğan model, yeni bir E-Tech 4×4 300 bg güç aktarma sistemiyle kendisini yüksek performanslı otomotiv dünyasında üst sıralara taşıyacak teknolojik ilerlemelerle geliştirilecek.

Rafale modelinde, istendiğinde karartılabilen yahut aydınlatılabilen geniş solarbay® panoramik cam tavan teknolojisi bulunuyor. Dört geçirgenlik modundan birini kullanarak içeri ne kadar ışık gireceğine kullanıcı karar verebiliyor.

İlginizi Çekebilir;  Elektirikli Lüks Suv HONGQI E-HS9 Modelinin Türkiye Lansmanı Gerçekleşti

 

Yeni Renault Scenic E-Tech

Renault Scenic efsanesi büsbütün elektrikli  güç aktarma sistemine kavuşuyor.

İttifak tarafından geliştirilen CMF-EV platformu üzerine inşa edilen Renault Scenic E-Tech, 620 km’ye (WLTP) varan menziliyle kent içi sürüşler ve uzun seyahatler için ülkü bir aile arabası haline geliyor.

Yeni modelin motoru 160 kW’a (220 bg’ye eşdeğer) kadar güç sağlıyor, böylelikle araba çevik ve canlı bir sürüş sunuyor.  2,78 metre uzunluğundaki aks arası, gerideki yolcular için 278 mm’lik bir diz uzaklığı ve 545 litrelik bagajıyla geniş bir iç hacim sunuyor. 

 

Yeni Grand Kangoo EV

Renault, daha evvel akaryakıtlı ve dizel motor seçenekleri ile Kangoo’nun  daha uzun ve 7 koltuklu olan versiyonunu ‘’Grand Kangoo’’ ismi ile tanıtmıştı.  Şimdi ise Münih’te 7 koltuklu Kangoo’nun büsbütün elektrikli versiyonu olan “Grand Kangoo EV” yi tanıtılıyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.