Trabzon son dakika 2023

Rengarenk Klasik Otomobiller Harem’den Üsküdar Meydanına doğru nostaljik tura çıktı

İmza attığı etkinliklerle Üsküdar’ı İstanbul’un çekim merkezi haline getiren Üsküdar Belediyesi bu kapsamda klasik araba tutkunlarını Harem meydanında buluşturdu. İstanbul’un dört bir yanından klasik arabalar ve araba tutkunları öğlen saatlerinde Harem’de bir ortaya geldi. Aktiflikte Üsküdar Belediye Lideri Hilmi Türkmen de direksiyon başına geçerek klasik araba kullandı. Vatandaşlar çocukları ile birlikte klasik arabalara ağır ilgi gösterdi. 

Bir periyoda damga vuran klasik arabalar Üsküdar Harem Meydanı’nda bir ortaya geldi. Klasik araba şöleninin sunulduğu aktifliğe klasik araba tutkunları ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Aktifliğe çocukları ile birlikte katılan ziyaretçiler klasik arabaların direksiyonuna geçerek hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Etkinlikte Üsküdar Belediye Lideri Hilmi Türkmen’de direksiyon başına geçerek klasik araba kullandı. Daha sonra meydanda toplanan klasik arabalar konvoy halinde Üsküdar’ın cadde ve sokaklarında cins attı. Üsküdar meydanına nostaljik bir çeşit gerçekleştiren klasik araba şoförleri daha sonra tekrar Harem’e geri döndü. 

Türkmen: “Harem’de bir tarihi yaşatıyoruz”

Etkinlikte Üsküdar Belediye Lideri Hilmi Türkmen de direksiyon başına geçerek klasik araba kullandı.  

Hilmi Türkmen, “Bugün Üsküdar Harem’de çok özel bir günü yaşıyoruz. Zannediyorum bu güne kadar bu türlü bir bu türlü bir tertip olmadı. Klasik arabalar, klasik Mercedes’ler hepimizin hülyasını, hayalini süsleyen Mercedes’ler. Tabi bunların her biri başka bir paha, başka bir tarih, farklı bir hatıra. Burada birçok klasik araba modelleri bulunuyor. Her biri periyodunu, tarihini yansıtan birer hazine aslında.. Adeta bu bir yaza veda buluşması. Sağ olsunlar klasik araba tutkunu arkadaşlarımızla birlikte Üsküdar Belediyemiz burada haremde bir aktiflik yapalım istedik. Burada Türkiye’nin ve İstanbul’un dört bir köşesinden dostlarımız var. Hasebiyle İstanbul’da Harem’de bir tarihi yaşatıyoruz” dedi.

Üsküdar meydanını turlayan klasik arabalar ve araba tutkunları daha sonra yine Harem meydanında buluşarak daima birlikte sinema gösterimini izlediler.  

İlginizi Çekebilir;  Küçükçekmece'deki Parklarda Sanat var Etkinlikleri 'Kolektif İstanbul' ile Final Yaptı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.