Trabzon son dakika 2023

Saint-Gobain Türkiye, 75 Ülkedeki Grup Şirketleri ile “Türkiye İçin Umut Olalım” Yardım Kampanyasını Hayata Geçirdi.

Sürdürülebilir ve hafif inşaat tahlillerinde dünya önderi olan Saint-Gobain, Türkiye’yi derinden etkileyen sarsıntı felaketinin yaralarını sarmaya devam ediyor. 

Saint-Gobain Türkiye, sarsıntı felaketinin ardından Türkiye’de bulunan şirketleri Weber, Chryso, Abrasives ve iştiraklerinden İzocam ve Rigips ile «Türkiye İçin Umut Olalım » kampanyasını başlattı. Bu kampanya kapsamında birinci evrede zelzele bölgesinin acil gereksinimleri göz önünde bulundurarak bölgede bulunan fabrikalarını durdurdu ve yatakhaneye çevirdi. Bölge bayileri ve iş ortakları ile birlikte bölge halkına yardım çalışmaları yürüttü.

Ardından “Türkiye İçin Umut Olalım” (Hope For Türkiye) yardım kampanyasını 75 ülkedeki Küme şirketlerinin iştirakiyle memleketler arası alana taşıdı. 

 

“Saint-Gobain Takviyesi ile Kurulan Ömür Alanı” açılıyor 

Saint-Gobain Türkiye, İzmir Büyük Kent Belediyesi iş birliği ile Hatay’da 150 konteynerden oluşan, konteyner kenti hayata geçirdi. Daha sonrasında bu yerleşke için Ahbap Platformu ile iş birliği yaparak 75 ülkedeki Saint-Gobain şirketlerinin ve çalışanlarının da yardımlarını topladı ve böylelikle Saint-Gobain dayanağı ile kurulan ömür alanı’na 60 konteyner daha eklendi. Ağustos ayında gereksinim sahiplerine açılan  yerleşke 800 kişinin barınma gereksinimini karşılamakta.

Deprem bölgesine yaptıkları yardımlara devam edeceklerini belirten Saint-Gobain Türkiye CEO’su Aykut Aydoğan, “Saint-Gobain olarak bölgenin muhtaçlıklarını göz önünde bulundurarak tekrar inşası ve kalkınmasına yönelik planlamalarımızı Saint-Gobain Vakfı ve memleketler arası fon takviyesi ile yürüteceğiz. Zelzelenin olduğu birinci günden bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla bölge gereksinimlerinin karşılanması konusunda takviyemizi sürdürdük. Saint-Gobain olarak 75 ülkede faaliyet gösteren Küme şirketlerimizle organize olarak bağış kampanyası düzenledik. Son olarak Saint-Gobain şirketlerinin takviyesi ile hayata geçirdiğimiz hayat alanını muhtaçlık sahipleriyle buluşturuyoruz.” dedi. 

 

SAINT-GOBAIN HAKKINDA

Sürdürülebilir ve hafif inşaat tahlillerinde dünya önderi olan Saint-Gobain, inşaat ve endüstriyel pazarlara yönelik gereçler ve hizmetler tasarlamakta, üretmekte ve dağıtmaktadır. Kamu ve özel binaların yenilenmesi, hafif inşaatların, inşaatların ve sanayinin karbondan arındırılması için kesintisiz bir inovasyon süreciyle geliştirilmiş bütünleşik tahliller sunarak sürdürülebilirlik ve performans sağlar. Kümenin tüm faaliyetleri ve taahhütleri var olma gayesine “MAKING THE WORLD A BETTER HOME” hizmet etmektedir.

İlginizi Çekebilir;  OMIX'in Genel Müdürlüğünü Üstlenecek İsim Belli Oldu

 

2022 yılında 51,2 milyar EUR pahasında satış

75 ülkede 168.000 çalışan

2050 yılına kadar Karbon Nötr maksadına ulaşmaya kararlı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.