Trabzon son dakika 2023

Saliha Şahin, Martyna Czyrniańska ve Jovana Brakocević-Canzian Polonya Basınına Açıklamalarda Bulundu

Jovana Brakocević-Canzian: “Türk ligi çok kuvvetli, bu yüzden ritmimizi bulmaya çalışıyoruz.

#PolandTravel

 

Sezon başında Eczacıbaşı Dynavit’ten Grupa Azoty Chemik Police’e kiralık olarak transfer olan ve şu ana kadar başarılı bir dönem geçiren Saliha Şahin, Polonya’nın gelecekte çok şey beklediği genç yetenek Martyna Czyrniańska ve Beşiktaş Ayos oyuncusu Jovana Brakocević-Canzian, Polonya basınına açıklamalarda bulundu.

Szczecin’e geldiğimde daha fazla sakinlikle karşılaştım

Polonya’daki ömründen voleybola pek çok hususta konuşan Saliha Şahin: “Son birkaç yılı İstanbul’da geçirdim, büyük bir kent. Türkiye’den geliyorum, çok şeyin olduğu canlı bir ülke. Her yerde sesler duyabilir, birçok insanı görebilirsiniz. Szczecin’e geldiğimde daha fazla sakinlikle karşılaştım. Burası daha sessiz, Türkiye kadar ağır değil. Ayrıyeten insanların daha rahat olduğunu hissediyorum. Hala bu ülkeyi tanımaya çalışıyorum.” dedi.

Takım olarak maksatlarıyla kelamlarına devam eden ulusal voleybolcu: “Başlamamızın kusursuz olduğu diğer bir görüşe sahip olmak sıkıntı. Güçlü bir ekibimiz var. Bu takımın avantajı, küme derinliği üzere görünüyor. Antrenörün seçenekleri var, ligdeki tüm gruplar benzeri bir rahatlığa sahip değil. Dönemin birinci kupasını kazandık ve şu ana kadar ligde set kaybetmedik. Bu yolda devam edelim. Chemik ulusal karşılaşmalarda her şeyi kazanmaya odaklı. Bize bu türlü gayeler sunuldu ve benim için alışılmadık değil. Türkiye’de oynadığım vakitlerden bu yaklaşımı biliyorum.”

İtalyan liginden de teklif aldım lakin Chemik’in en yeterli seçenekti

Polonya’nın esaslı gruplarından Chermik ile anlaşan Saliha Şahin: “Chemik ve Polonya benim birinci tercihimdi. İtalyan liginden de teklif aldım fakat Chemik’in en yeterli seçenek olacağını düşündüm. Eczacıbaşı’nın antrenörü Ferhat Akbaş ile çok konuştum. Ferhat, Chemik’te iki yıl çalıştı ve buranın çok yeterli bir yer olduğunu söyledi.”

Szmaragdowe Gölü olağanüstü bir yer

İlginizi Çekebilir;  29 Ekim Cumhuriyet Kupası Sokak Basketbol Turnuvasına 21 Takım Katılıyor

Son olarak boş vakitlerinden bahseden Saliha Şahin: “Biraz boş vaktimiz varsa ekseriyetle konutta, dinlenerek geçiririm, huzur ararım. Restorana gitmeyi severim. Szczecin’de “Epicka”yı hakikaten çok seviyorum. Onlarda lezzetli yemekler var ve sıkça giderim.

Her boş anı turistik seyahatlerle geçiren biri değilim. Bir seferinde Szmaragdowe gölüne gittim. Birçok kişi bana Szczecin’de görmem gereken birinci yerlerden biri olarak önerdi. Ve işte, haklıydılar. Olağanüstü bir yer, ekseriyetle fotoğraflarda nadiren gördüğünüz su rengi.

Kendinizi dünyanın en güzel voleybolcularından biri olan Tijana Bosković’in yanında buluyorsunuz

Eczacıbaşı Dynavit’in genç yeteneği Martyna Czyrniańska, Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün esaslı geçmişini ve kıymetli oyunculara sahip olduğunu vurguladı: “Lig düzeyi yüksek ve idman yoğunluğu dikkat alımlı. Birdenbire kendinizi dünyanın en güzel voleybolcularından biri olan Tijana Bosković’in yanında buluyorsunuz. Onunla idmanlarda rekabet ediyorsunuz ve maçlarda hangi noktalardan puan geldiğini görüyorsunuz. Değişiklik büyük, fakat herkes bana bu hususta yardımcı oluyor.”

Kulüpteki “aile” ortamından da bahseden genç oyuncu: “Takım üyeleri, teknik grup ve kulüp çalışanları yeni oyuncuları kucak açarak karşılıyor. Gruptaki aile ortamından bahsedildiğini duymuştum, fakat bunun biraz pazarlama terimi olabileceğini düşündüm. Ortaya çıkanın gerçekle çok ilgisi olduğunu öğrendim.”

Transfer sürecine değinen Martyna Czyrniańska: “Kesinlikle Chemik için güçlü hislerim var. Gençler voleybolunda seyahatime burada başladım. Birinci gençler şampiyonluğumu kazandığım yer, ve sonraki gün lise diploması İngilizce imtihanına girdim. Kolay değildi, lakin hala o günü hatırlıyorum.”

Her gün keşfetmeye çalıştığım ağır bir şehir

Sözlerine İstanbul’daki hayatıyla devam eden Martyna Czyrniańska: “Yürüyüş yapmaktan keyif alıyorum. Szczecin’de yaşarken Kasprowicza Parkı’na giderdim. Birçok ağaç ve renkleriyle hoş bir yer. Mevsim ve hava şartlarına bakılmaksızın her vakit büyüleyici bir havası vardır. Kulüp değiştirdikten sonra İstanbul’a taşındım, her gün keşfetmeye çalıştığım ağır bir kent. Her vakit kenti gören yüksek yerleri sevmişimdir. Chemik için oynarken Szczecin’de yaşıyordum. Kenti gören bir binanın 22. katında camlarla kaplı bir kafe vardı. Orada vakit geçirmekten keyif alıyordum. Emsal bir yer bulmayı başardım Wrocław’da ve artık İstanbul’da da bir tane arıyorum.” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Borusan Otomotiv Motorsport GT4 Avrupa Serisi 5. Ayağını Geride Bıraktı

Martyna Czyrniańska, son olarak Eczacıbaşı Dynavit için planlarını anlattı: “Antrenmanlarda sıkı çalışmak ve karşıma çıkan her fırsatı en güzel biçimde kıymetlendirmek. Dış atak oyuncusu konumu için rekabet çok güçlü, bu yüzden elimden gelenin en güzelini vermeliyim.

Tecrübeli oyuncu Jovana Brakocević-Canzian da Polonya basınına konuştu. Geçmişten günümüze mesleğinden, Türkiye’den ve ülkesinden bahseden Jovana, samimi açıklamalarda bulundu.

Sahneye çıktığımda oyunu hala kazanmak istiyorum

Kariyerinin birinci yıllarındaki kazanma hırsınız koruduğunu vurgulayan Jovana: “. Ligin en eski voleybol oyuncularından biriyim, lakin hala bu sporu, maçları kazanmayı seviyorum. Sahaneye çıktığımda oyunu kazanmak istiyorum, mesleğimin başlangıcındaki üzere, 21 yıl evvel. Zaman içinde oyun stilim evrildi. Mesleğimin birinci günlerinde, esasen güç ve rakibi güçlü bir hamleyle yenebilme dileğiyle ilgiliydi. Vakitle, öbür tahlilleri takdir etmeye başladım ve akıllı bir smaçla sayı almanın da bedelli olabileceğini fark ettim.”    

İstanbul’u nitekim seviyorum, hayat dolu bir şehir

İstanbul’a olan bağını da anlatan Jovana: “Türkiye’de kendimi şahane hissediyorum. İstanbul’u sahiden seviyorum, hayat dolu bir kent, birçok fırsat ve çeşitli biçimlerde vakit geçirme imkanları var. Beşiktaş’tan teklif aldığımda, yıllar sonra Türkiye’ye memnuniyetle geri dönmeye ve her şeyi tekrar deneyimlemeye karar verdim. Lakin eklemek isterim ki Polonya’daki evvelki yıllarımızdan da çok hoş anılarım var.” dedi.

Szczecin, İstanbul’dan katiyen daha sakin, lakin yaşanabilir bir şehir

Polonya’nın doğal güzellikleriyle ve sakinliğiyle bilinen Szczecin’den bahseden Jovana: “Spor dışında, ailemle birlikte Szczecin’de çok yeterli hissettik. İstanbul’dan katiyetle daha sakin, lakin yaşanabilir bir kent. Bilhassa kışın Głębokie Gölü yahut Kasprowicza Parkı’nda yürüyüş yaptık. Kent birebir vakitte birçok ormana sahip, birkaç kere daha uzun yürüyüşlere çıktık ve oğlum için bir sevinç kaynağı olan bir geyiği gördük. Her ülkenin avantajları vardır. Yalnızca karakterinizin bunlara uyup uymadığı bir meseledir. Polonya’da uygun hissettim ve artık Türkiye’de güzel hissediyorum. Deneyimli bir voleybolcu olarak, kadronun ritmini bulmasına yardımcı olmaya çalışacağım.” diyerek kelamlarına son verdi.

İlginizi Çekebilir;  İnfoNet'in Yeni Ortağı İngiliz QBS Teknoloji Grubu

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.