Trabzon son dakika 2023

Samsung Electronics, art arda dördüncü kez dünyanın en iyi beş markası arasında yer aldı

Samsung Electronics, arka arda dördüncü defa dünyanın en güzel beş markası ortasında yer aldı

 

İstikrarlı müşteri tecrübesi stratejisini sürdürürken 6G ve yapay zeka üzere geleceğin teknolojilerine öncülük eden Samsung Electronics, 91,4 milyar dolar marka bedeline ulaştı.

 

Samsung Electronics, küresel marka danışmanlığı şirketi Interbrand tarafından üst üste dördüncü kere “Dünyanın Birinci 5 Markası” listesinde gösterildi. Her yıl “Dünyanın En Düzgün Markaları” listesi yayımlayan Interbrand’in bu yıl da listede yer verdiği Samsung’un marka bedelinin bir evvelki yıla nazaran %4 artarak 91,4 milyar dolara ulaştığı açıklandı. Interbrand, dünya genelinde bilgi teknolojileri dalındaki dingin talebe karşın 2023 yılında tüm iş alanlarında artış gösteren Samsung’un muvaffakiyetinde şu nedenlerin tesirli olduğunu açıkladı:  

 

  • “One Samsung” stratejisi kapsamında müşteri tecrübesinin şirket çapında dengeli bir formda güzelleştirilmesi. 
  • Geniş kapsamlı eser portföyü ve SmartThings platformu aracılığıyla artan temaslı hizmet seviyesi ve gelişen oyun tecrübeleri. 
  • 6G, yapay zeka, otomotiv, artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik üzere geleceğin yenilikçi teknolojilerde şirketin başkan rolü. 
  • Tüm eser kümelerinde, etrafa hassas faaliyetlerle ÇSY (çevresel, toplumsal ve yönetişim) alanlarındaki liderliğini güçlendiren dengeli aksiyonlar.

 

Dünyanın dört bir yanındaki müşterilerin dayanağı sayesinde, Samsung Electronics’in marka kıymetinin, dünya genelindeki güçlü iş ortamına karşın istikrarlı bir formda büyümeye devam ettiğini belirten Samsung Electronics Küresel Pazarlama Ofisi Lideri YH Lee, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Müşterilerimiz tarafından sevilen bir marka olmaya devam etmek için, teknolojik inovasyonlara liderlik etmeye, manalı tecrübeler sunmaya ve sürdürülebilirliğe yönelik uğraşlarımızı artırmaya devam edeceğiz.”

 

SmartThings, oyun tecrübeleri, kesime taraf veren inovasyonlar ve ÇSY alanlarındaki liderlikle artan marka değeri

Samsung Electronics, geçtiğimiz yılın sonlarında, entegre online ve offline tecrübeler sunmak için Küresel Pazarlama Ofisi çatısı altında “Doğrudan Tüketiciye Merkezi” (D2C/ Direct-to-Consumer Center) kurdu. Şirket ayrıyeten eserler ortasındaki sinerjiyi artırmak ve genel müşteri tecrübesini güzelleştirmek için çoklu aygıt tecrübesini güçlendirmeyi hedefleyen CX-MDE Merkezi’ne (Müşteri Tecrübesi ve Direkt Tüketiciye Merkezi) de sahip.

İlginizi Çekebilir;  Vodafone Business, Perakende Analitiği Çözümüyle Bambi Ayakkabı'nın Teknoloji Çözüm Ortağı Oldu

 

Geçtiğimiz yıl Samsung’un marka kıymetini artıran değerli faktörlerden biri de iş iştirakleri oldu. Samsung, birleştirilmiş kontaklı aygıt tecrübesi sunan SmartThings ile sırf kendi eserlerini değil, farklı üçüncü taraf aygıtlarını da platforma entegre etmek için açık kaynak iş iştiraklerini güçlendirmeye devam ediyor. Ayrıyeten şirket, taşınabilir, tablet, TV, PC ve monitör eserlerinde çeşitli şirketlerle yapılan iştiraklerle, optimize edilmiş oyun tecrübeleri yaşatıyor.

 

Gelecekte de tüketicilerinin hayatını kolaylaştırmak ve güçlendirmek üzere 5G/6G, yapay zeka ve otomotiv üzere geleceğin öncü teknolojilerine yatırımlar yapmaya devam eden Samsung, yarı iletken kesiminde 12nm sınıfında DDR5 DRAM üzere bölümde birinci sefer sunulan yeniliklere imza attı. Şirket, yapay zekadan otomotiv ve gelişmiş taşınabilir aygıtlara kadar, gelecek vadeden alanlara faal olarak hitap ederek isminden kelam ettirdi.

 

ÇSY alanlarına yönelik faaliyetler de şirketin etraf şuuruna olumlu tesirler sunması nedeniyle, listelemede kıymetli bir odak noktası oldu. Samsung’un bu alanlardaki eforları ortasında Galaxy S23, Galaxy Z Flip5 ve Fold5 serilerinde denizlerdeki atık balık ağlarından elde edilen plastiklerin, cam ve alüminyum üzere geri dönüştürülmüş materyallerin kullanımının artırılması; TV uzaktan kumandalarında kullanılan güneş pili (SolarCell) teknolojisinin açık kaynak olarak lisanslanması; çamaşır makinelerinde kullanılan Less Microfiber™ Filtrenin geliştirilmesi için Patagonia ile yapılan iş birliği ve SmartThings Energy’ye yapay zeka güç modunun kazandırılması yer alıyor.

 

Interbrand’in “Dünyanın En Düzgün Markaları” listesi, her yıl yapılan marka bedeli hesaplamalarına nazaran oluşturuluyor. Bu hesaplamaya, şirketlerin finansal performansı, müşteri satın alma kararları üzerindeki marka tesiri ve şirketlerin rekabetçi gücünün kapsamlı tahlili dahil ediliyor. Esaslı geçmişe sahip sayılı marka değerlendirmelerinden birini sunan liste, güvenilirliğiyle yaygın olarak kabul görüyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Hyundai'den Radikal Bir Tasarım: Yeni Santa Fe

Yoruma kapalı.