Trabzon son dakika 2023

Satranç turnuvasında minikler, yeteneklerini sergiledi

Bağcılar Belediyesi’nin mesken sahipliğinde yapılan Türkiye Yüzyılı Milletlerarası Satranç Turnuvası’nda çocuklar, yeteneklerini sergiledi. Birinci olmak için ter döken çocuklar, yaptıkları atılımlarla nefes kesti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bağcılar Belediyesi ile Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlen Türkiye Yüzyılı Memleketler arası Satranç Turnuvası, Göztepe Spor Kompleksi’nde devam ediyor. 16 ülkeden 60’ın üzerinde milletlerarası atlet olmak üzere toplam 470 atletin kıyasıya yarıştığı turnuvada dün de 12 yaş altı kümesi çocuklar masaya oturdu.

Anne babalar nefeslerini tutarak izledi

Miniklerin kıyasıya çaba ettiği turnuvada aileler de çocuklarını yalnız bırakmadı. Tribünde oturan anne ve babalar nefeslerini tutmuş bir vaziyette çocuklarını izledi. Renkli imajların de yaşandığı karşılaşmalarda minik oyuncular, yeteneklerini sergiledi. Oyun sonunda ise turnuva için hazırlanan özel kısımda davetlilere ikramlarda bulunuldu.

Çocukların fizikî ve toplumsal gelişiminde değerli yeri var

Satrancın çocukların fizikî, toplumsal ve duygusal gelişiminde kıymetli bir yeri olduğunu söyleyen Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir, tüm iştirakçilere muvaffakiyetler diledi. 3 Eylül günü başlayan turnuva, 9 Eylül’de sona erecek. Turnuvanın sonunda başarılı olan atletlere kupa, madalya ve mükafatları takdim edilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Fenerbahçe -Yükselen Çelik sponsorluk anlaşması yenilendi

Yoruma kapalı.