Trabzon son dakika 2023

Selçuklu’da ilaçlama çalışmaları sürüyor

Selçuklu Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürlüğü tarafından oluşturulan takımlar yaz başlangıcından bu yana uygun hava şartlarında gece ve gündüz olmak üzere sineklere karşı ilaçlama çalışmalarını devam ettiriyor.

İlçe sakinlerinin ömür konforu için ilaçlama çalışmalarını yürüten Selçuklu Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürlüğü takımları Selçuklu Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürlüğü’ne bağlı gruplar periyodik olarak ilçede bulunan tüm mahallelerde belirlenen günlerde olumsuz hava şartı olmadığı sürece ilaçlama çalışması yürütüyor. Sabah saat 06.00-10.00 ve akşam saat 18.00-23.00 ortasında yapılan ilaçlama çalışmalarında Sıhhat Bakanlığı tarafından onaylı tabiatın istikrarını bozmayacak ve insan sıhhatine ziyan vermeyecek biyosidal eserler kullanılıyor. ULV ilaçlama makineleri ile donatılan araçlarla 6 ilaçlama grubu, ilçede bulunan tüm mahalle, cadde ve sokakları periyodik olarak ilaçlıyor.

İlaçlama takımları rüzgarlı ve yağışlı havalar dışında Selçuklu’da her mahallede haftada en az bir kere ilaçlama gerçekleştiriyor. İlaçlama sırasında ise anons yapılarak uyarılan ve kronik hastalığı olan vatandaşların ilaçlardan etkilenmemesi için kapı ve pencerelerini kapatması isteniyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Kurban pazar yerleri ilaçlanıyor

Yoruma kapalı.