Trabzon son dakika 2023

Sony, En Yeni Ultra Geniş Açılı Zoom Vlog Kamerası ZV-1 II’yi Duyurdu

Vlog kamera ZV Serisindeki Entegre Lens ve Kompakt Kamera, Daha Geniş bir İçerik Yaratıcısı Kitlesine Kapı Açıyor

Sony, ağır talep edilen özellikleri içeren ZV serisinden büyük beğeni toplayan ve bölüme öncülük eden ZV-1’in orijinal ikinci kuşak kamerası ZV-1 II vlog kamerasını piyasaya sürüyor. ZV-1’den daha geniş bir açıyla ZV-1 II, vlogger’ların göz alıcı fotojenik imaj kalitesiyle daha ilgi cazibeli kıssa anlatımını sağlıyor.

1.0 tip Exmor RS™ manzara sensörü (yaklaşık 20.1 tesirli megapiksel), BIONZ X™ imaj sürece motoru ve ZEISS® Vario-Sonnar T* 18-50mm F1.8-4i lens ile ZV-1 II, içerik yaratıcıların sofistike özelliklerin tadını çıkarmasına imkan tanıyor. Küme selfie çekimlerinden dar iç yerlere yahut günlük sahnelerin dinamik kayıtlarına kadar her şeyi çerçeveleyebilen 18-50mmii geniş açılı lensi, birden fazla yüzü tanıyan ve iki yahut üç kişiyi içeren selfie fotoğraflarını çekerken tüm yüzleri otomatik ayarlı olarak keskin ve net tutan Çoklu Yüz Tanıma iii özelliği ve seyahate uygun uzunluğuyla ZV-1 II, gelişmiş bir vlog kamerası olarak öne çıkıyor.

Sony Avrupa Görüntüleme Eserleri ve Tahlilleri Pazarlama Lideri Yann Salmon Legagneur; “ZV-1 II, içerik yaratıcıları için heyecan verici bir devir başlatıyor ve vlogger’lar, toplumsal medya influencer’ları ve kısa formatlı görüntü üreticileri da dahil olmak üzere birçok kişi için tercih edilen kamera olacak. ZV serisindeki en yeni vlog kamerasında, çeşitli kullanıcılardan gelen talepleri dikkate aldık ve vlogger’lar için en değerli özellikleri ekledik. Topluluğumuzdan gelen geri bildirimleri dikkate alarak ZV serimizi genişletmeye ve güzelleştirmeye çalışıyoruz ve ZV-1 II kamerasında da tam olarak bunu yaptık.” 

Vlogger’lar ve Görüntü İçerik Yaratıcıları için Kapsamlı Özellikler

İçerik yaratıcıların daha güzel içerik üretmelerini sağlayacak bir dizi yeni ve tanınan özelliğe sahip olan ZV-1 II, Ultra Geniş Açı ve Zoom – 18mm ii geniş görüş açısı, bilhassa kısa arada selfie çekerken, tüm sahnede cazip fotojenik imaj yakalamayı kolaylaştırıyor. 18-50mm optik zoom ve Net İmaj Zoom, görüş açısını değiştirerek görüntülerde çeşitlilik yaratmak için manzara kalitesi kaybını en aza indirirken, manzaraları problemsiz bir halde büyütüyor.

İlginizi Çekebilir;  Kasım Ayının Yıldızı HONOR 90!

 

 • Arka Plan Bulanıklık Özelliği ile gelen 1.0 tipi sensör, tek bir dokunuşla art planı odak dışı bırakarak hoş bir bulanıklık efekti veriyor. 
 • Akıllı 3 kapsül mikrofon – Otomatik modda, kamera insan yüzlerini yahut objeleri tanıyor ve otomatik olarak dahili mikrofonun tarafını değiştiriyor ([Ön] yahut [Tüm Yönler]). Manuel modda, selfie’ler için [Ön], anlatımla çekim yaparken [Arka] yahut [Tüm Yönler] seçeneği belirlenebiliyor. Eserle birlikte verilen ön cam, açık havada hoparlörden gelen sesin net bir formda kaydedilmesini sağlıyor. Kullanımı kolay, kablosuz Çoklu Arayüz v ve 3,5 mm mikrofon jakı, harici mikrofonların bağlanmasını kolaylaştırıyor.
 • Sinematik Vlog Ayarı işlevi, bir vlog kamera kullanarak ortam imgelerini basitçe çekme isteklerine cevap veriyor. Tek dokunuşla etkileyici imajlar yaratıyor. Yalnızca ekrandaki fonksiyon simgesine tıklayın ve kamera otomatik olarak bir SinemaScope boyutu e (2.35:1 vi ve sinema sinemalarındaki 24 fps vii kare suratını ayarlıyor. Akabinde, beş GÖRÜNÜM ve dört MOD ortasından seçim yapmak için ekrandaki butonlara tıklanması kâfi oluyor.
 • Yaratıcı tercihlerinize ve profesyonel seviyede görüntüleme özelliklerine uyacak halde evvelce ayarlanmış 10 görünümü destekleyen Yaratıcı Görünüm vii sunuyor.
 • Face Priority AE ve Soft Skin Effect, ışıktan bağımsız olarak yüzleri otomatik olarak ve anında algılıyor; yüz parlaklığını optimize etmek için pozu ayarlıyor. Yumuşak cilt tesiri, çekim yaparken cildi ve yüz özelliklerini pürüzsüzleştiriyor.
 • Hızlı Hibrit AF Sistemi – Hassas odaklamanın gerekli olduğu yüksek çözünürlüklü 4K’da bile, kamera, α serisi kameralarda görülen tıpkı Süratli Hibrit AF sistemi ile imgeleri net veriyor. Kamera, görüntü kaydı sırasında odaklama suratını seçmek için AF Geçiş Suratı özelliği ile donatıldı ve kişinin hareketi ve etrafına uygun olarak odağı denetim etmek için AF Kaydırma Hassasiyetine sahiplik ediyor. Buna ek olarak, Gerçek vakitli Eye AF, hem fotoğraflar hem de görüntüler için insan yahut hayvanlara hakikat biçimde odaklanıyor.
 • Ürün Vitrini Ayarı – yüzünüzden vurguladığınız öğeye yumuşak odak geçişleriyle eser inceleme görüntülerinin rahatça çekilmesini sağlıyor.
 • Günlük sahnelere tesir katmak için 5 kata kadar yavaş yahut 60 kata kadar süratli hareket seçimine müsaade veren S&Q çekim modu vix. Çekim ve kayıt kare suratlarının kombinasyonu artık tek bir ekranda ayarlanabiliyor. 
 • 125-12.800 ortasında değişen ISO hassasiyeti – kameranın düşük ışıkta bile daha az gürültülü net imajlar kaydetmesini sağlıyor.
 • Aktif Mod elektronik imaj sabitleme – yürürken yahut hareket halindeyken içerikler üretilebilir ve bilhassa elde çekim x için kullanışlı oluyor. Ayrıca el ile Görüntü, Yavaş ve Süratli çekim için kullanışlı bir özellik sunuyor.
 • Dahili ND filtresi – üç kere durarak poz ayarlanıyor ve en ışıklı ortamda bile çok hoş art plan bulanıklığı sağlıyor.
İlginizi Çekebilir;  Orta segmentin starı vivo V29 Lite geliyor

Kolay Taşınabilirlik, Çalışma ve İrtibat için Kompakt ve Hafif

ZV-1 II, hareket halindeyken kullanım için harika olmasıyla birlikte; kompakt ve hafif tasarımı, optik geniş zoom objektifi ile bile cebinizde yahut küçük bir çantada kolay kolay taşınabiliyor. ZV-1 II, selfie’ler için uygun değişken açılı ekran, kolay tutuş (veya isteğe bağlı GP-VPT2BT tutuşu), kullanıcı dostu tuş ve denetim düzeni xi ve ön yüzdeki kayıt göstergesi ile farklı çekim tarzlarını destekliyor. Monitör ekranı, kayıt devam ederken bunu belirginleştiren cesaretli, net bir kırmızı çerçeve ile tekrar tasarlanan ZV-1 II, USB Tip-C® konektörüyle kolay kolay şarj edilebiliyor. 

İçerik üreticileri, kolay akıllı telefon temasıyla içeriği basitçe bağlıyor ve paylaşabiliyor. İçerik Yaratıcıları Uygulaması, ZV-1 II’yi bir akıllı telefondan denetim etmek, kamera pilini ve medya durumunu izlemek, tarih ve kamera isimlerini düzenlemek ve art planda bile çekilen fotoğrafları ve görüntüleri kolay kolay aktarmak için kullanabiliyor. İçerik Yaratıcıları Uygulaması xii, ayrıyeten kamera yazılımını güncellemek için uygun bir yol sunabiliyor. 

Kolay, yüksek kaliteli canlı akış için, ZV-1 II’yi web kamerası olarak kullanmak üzere piyasada bulunan bir USB kablosuyla (dahil değildir) bir PC’ye yahut akıllı telefon xii’ye bağlamak kâfi oluyor. Cilt görünümünü güzelleştirmek ve tonunu ayarlamak için Creative Look’u kullanarak görüntünüzü çevrimiçi toplantılarda ve canlı akışta daha cazibeli bir hale getirilebiliyor. Yüzler daha net ve parlak görünmesi ile birlikte (Face Priority AE)  gözlere de  odaklanabiliyor. (Gerçek vakitli Eye AF). 

Çevre Dostu ve Erişilebilir Tasarım 

Sony’nin Sıfıra Giden Yol ve 2030 yenilenebilir güç amacı üzere global teşebbüslerle sürdürülebilir bir gelecekle ilgili taahhüdüne ek olarak bilhassa sürdürülebilirlik düşünülerek geliştirilen ZV-1 II, SORPLAS TM xiv de dahil olmak üzere geri dönüştürülmüş gereçler, kamera gövdesi için etkin olarak kullanılıyor ve fonksiyonellikten ödün vermeden çevresel etkiyi azaltıyor. Sony’nin plastik kullanılmayan ve geri dönüşümü kolay olan eşsiz kağıdı “Orijinal Karışım Malzemesi”, bütün ambalajlarda için kullanılıyor. Piyasadan toplanan bambu, şeker kamışı lifi ve geri dönüştürülmüş kağıt üzere materyaller kullanılarak etraf dostu bir eser olurken tıpkı vakitte yüksek kalitesini de koruyor.

İlginizi Çekebilir;  Dünyada siber riskleri 7/24 izleyen Palo Alto Networks takımı Unit 42 açıklıyor; Online seyahat işlemleriyle bağlantılı dolandırıcılık girişimleri 2023'te arttı

ZV-1 II, görme bozukluğu olan bireyler için ekran okuyucu fonksiyonu de dahil olmak üzere çeşitli hallerde çalışmayı kolaylaştıran erişilebilirlik özellikleri içeriyor. Erişilebilirlik özellikleri, herkese çekim ve oynatma keyfi sunuyor. Ekran okuyucu işlevi xv etkinleştirildiğinde, menü ekranlarındaki metinler sesli okunabiliyor. Ekran okuyucu fonksiyonu, [Ayarlar] sekmesindeki [Ekran Okuyucu] fonksiyonuna tıklayarak etkinleştiriliyor. Ekran okuyucu ses düzeyi [Ses Seçenekleri] ayarları aracılığıyla ayarlanabiliyor. Üsttekilere ek olarak, ZV-1 II, çeşitli mevzulara tam olarak odaklanmaya yardımcı olan bir dizi fonksiyon içeriyor. Gerçek vakitli Eye AF, [insan] yahut [hayvan] yahut Gerçek Vakitli İzleme fonksiyonunu otomatik olarak tanıyabiliyor ve odaklayabiliyor. Odak Büyütme ve En Üst Düzeye Ulaşma fonksiyonları, manuel odaklamayı daha kolay hale getirirken, Dokunmatik Odak, Dokunmatik Takip ve Dokunmatik Deklanşör üzere özellikler kullanıcının monitör ekranındaki objeye dokunarak basitçe odaklanmasını, takip etmesini ve çekim yapmasını sağlıyor. ZV-1 II erişilebilirlik özellikleri (özelliklerde belirtilen öğeler): Ekran Okuyucu, Dokunmatik AE, Odak Büyütme, En Üst Düzeye Ulaşma Ekranı, Gerçek Vakitli Eye (Göz) AF, Gerçek Vakitli Takip, Dokunmatik Odak, Dokunmatik Takip, Dokunmatik Deklanşör, Çok Açılı LCD ekran ve Özel fonksiyonları de beraberinde getiriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.