Trabzon son dakika 2023

Sosyal Medya Fenomenleri Beylikdüzü halkı ile buluştu

Beylikdüzü Belediyesi, düzenlediği “Fenomenlerin Çağı” isimli söyleşide toplumsal medya fenomenlerini Beylikdüzü’nde ağırladı. Özkan Sağın, Doğan Cem, Mehmet Ali Çatal ve Bal Küpü’nün katıldığı aktiflikte takipçilerinin merak ettikleri soruları cevaplayan fenomen isimler, toplumsal medyada karşılaştıkları farklı olayları da anlattı. Günün devamında ise Tarkan Öngen, Seyhan Güler ve Antakya Medeniyetler Korosu müziklerini Beylikdüzü halkı ve Hatay’da hayatını kaybeden vatandaşlar için söyledi.

Beylikdüzü Belediyesi, Beylikdüzü 10. Barış ve Sevgi Buluşmaları sonrası düzenlediği aktiflikte toplumsal medyanın fenomen isimlerini ilçe halkıyla buluşturdu. Cumhuriyet Aktiflik Alanı’nda düzenlenen “Fenomenlerin Çağı” söyleşisine; Özkan Sağın, Doğan Cem, Mehmet Ali Çatal ve Bal Küpü katıldı. CHP Milletvekili Özgür Karabat, Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık ve Zehra Çalık’ın da katıldığı interaktif söyleşide takipçilerinin merak ettikleri soruları cevaplayan fenomen isimler, toplumsal medyada karşılaştıkları değişik olayları da anlattı.

Antakya Medeniyetler Korosu’ndan duygusal konser

Gün sonunda gerçekleşen konser programında ise birinci olarak Türk Sanat Müziği sanatkarı Tarkan Öngen ve Seyhan Güler sahne aldı. Akabinde 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli zelzelelerde 7 üyesini kaybeden Antakya Medeniyetler Korosu’nun konseri duygusal anlara sahne oldu. Şef Yılmaz Özfırat idaresindeki koroya Beylikdüzü halkının da ilgisi çok ağır oldu. Voleybol turnuvası için Kuzey Kıbrıs’tan Adıyaman’a gelen ve zelzele sırasında kaldıkları otelin yıkılması sonucu hayatlarını kaybeden atletlere ithaf ettikleri Mağusa Limanı isimli müzik konser alanındaki vatandaşları derinden etkiledi.

Çalık: Bu manalı geceye eşlik eden tüm komşularımıza teşekkür ederiz 

Konserin sonunda Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat ve koro üyeler ile birlikte Seyhan Güler ve Tarkan Öngen’i tebrik eden Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, “Beylikdüzü’nde sizlerle bir ortada olmaktan ötürü çok keyif aldık. Hatay artık Beylikdüzü’nün kalbinde, Beylikdüzü’nde yaşayan komşularıyla tek yürek oldu. Yaşadığımız felakette evlatlarımızı kaybettik, binlerce yurttaşımızın birçok hayali toprak altında kaldı. Ben yürekten inanıyorum ki cumhuriyetin ikinci yüzyılında yeterli insanların daha âlâ olacağı ve düzgün insanların hiçbir vakit kaybetmeyeceği bir dünya sistemini inşallah kuracağız. Biz de hem Beylikdüzü’nde hem de sesimizin ve nefesimizin yetiştiği her yerde gayret edeceğiz. Bu manalı geceye eşlik eden tüm komşularımıza teşekkür ederiz” halinde konuştu.

İlginizi Çekebilir;  100. Yılda 100 Ekslibris Sergisi İstinye Üniversitesi'nde açılıyor

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.