Trabzon son dakika 2023

Tarım arazileri kaçağa kurban edilmiyor

Verimli tarım topraklarını kaçak yapılar ile talan etmek isteyenlere göz açtırmayan Osmangazi Belediyesi, İsmetiye Mahallesi’nde meyve ağaçları ortasına depo hedefli kullanılmak üzere inşa edilen ruhsatsız yapıyı yıktı.

Osmangazi Belediyesi, ilçedeki tarım yerlerinin korunması ismine kaçak yapılara karşı aktif bir çaba ortaya koyuyor. Tarım topraklarının üretim dışına çıkarılmasının, tarımın geleceği için kıymetli bir sorun olduğunun şuurunda olan Osmangazi Belediyesi, Bursa Ovası’nın ilçe sonları içerisinde kalan kısımlarına inşa edilmiş olan ruhsatsız yapıları tek tek tespit ederek yıkıyor.

İsmetiye Mahallesi’nde meyve ağaçları ortasına depo olarak kullanılmak üzere inşa edilen kaçak yapı da bunlardan biri oldu. Tarım topraklarını mercek altına alan Yapı Denetim Müdürlüğü takımları tarafından kaçak olarak inşa edildiği belirlenen kaçak yapıyı yıkmak için sabah erken saatlerde bölgeye gitti. Yaklaşık 500 metrekare alan üzerine inşa edilen ruhsatsız yapı, içerisinin boşaltılmasının akabinde yerle bir edildi.

Osmangazi Belediyesi yetkilileri, ilçe genelinde kaçak yapılarla çabanın faal bir formda süreceğine vurgu yaptı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Susuz bamya İzmir'e yayılıyor

Yoruma kapalı.