Trabzon son dakika 2023

TEKNOFEST Ankara’da Girişim Projeleri yarıştı

SANKO Holding’in yürütücülüğünde düzenlenen TEKNOFEST Etraf ve Güç Teknolojileri Yarışması’na bu yıl 19 bin 52 grup ve 55 bin 625 yarışmacı müracaat yaparken 86 ekip finalde yarış hakkı elde etti. TEKNOFEST Ankara kapsamında ise bu yıl birinci sefer teşebbüs projeleri yarıştı. Ana paydaşları ortasında yer aldıkları TEKNOFEST’in gençlere ilham kaynağı olduğunu belirten SANKO Holding İdare Konseyi Lideri Adil Sani Konukoğlu “Ülkemizin yarınları için gençlerimizin geliştirdiği başarılı projeleri sanayi yatırımına dönüştürmeliyiz” dedi.

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST’in ana paydaşlarından SANKO Holding, geleceğin teknolojisini üretecek gençleri desteklemeyi sürdürüyor.

SANKO Holding İdare Heyeti Lideri Adil Sani Konukoğlu, TEKNOFEST’in gençlerin geleceğe umutla bakmasını sağlayan ve muvaffakiyete teşvik eden büyük bir tertip olduğunu belirterek, “TEKNOFEST, geleceğimizin teminatı gençlerimize ilham oluyor. Ülkemizin geleceği için gençlerimizin ortaya koydukları başarılı projeleri sanayi yatırımına dönüştürmeliyiz” dedi.

Ankara Etimesgut Havalimanı’nda gerçekleştirilen TEKNOFEST’i ziyaret ederek projeleri inceleyen Konukoğlu, TEKNOFEST’in ülkenin geleceğine katkı sunacak projeler geliştiren gençler için kıymetli bir fırsat olduğunu vurguladı. Konukoğlu, “İnanılmaz bir atmosfer var. İlkokul düzeyinden üniversite ve üzeri düzeyine kadar birbirinden başarılı projelere imza atılıyor. Gençlerimizin azmini, projelerini gördükçe bizler de heyecan ve gurur duyuyoruz” tabirlerini kullandı.

 

Ülkemizin geleceğine katkı sunacak projeleri desteklemeliyiz

“TEKNOFEST, ülkemizin gelişmesi, çocuklarımızın ve gençlerimizin gelecek ismine bir şeyler yapabileceklerini ispatlamasının tek yolu” diyen Konukoğlu, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Gaziantep’te 2020 yılında düzenlenen TEKNOFEST Etraf ve Güç Teknolojileri Müsabakasının yürütücülüğünü üstlenerek TEKNOFEST Ailesine katıldık. Büyük bir gururla dört yıldır TEKNOFEST’in ana paydaşları ortasında yer alıyoruz. SANKO Holding olarak ülkemizin geleceğine katkı sunan proje ve tertipleri desteklemekten memnuniyet duyuyoruz. Ülkemizin yarınları için gençlerimizin yenilikçi fikirlerini daima birlikte desteklemeliyiz. Dünyanın her alanda dönüşüme uğradığı bir süreçten geçiyoruz. Bu şuurla hem ülkemiz hem de insanlık ismine geleceğin teknolojisini üreten, topluma yararlı olacak projeler geliştiren gençlerimizin her vakit destekçisi olmalıyız.”

İlginizi Çekebilir;  Küçüklerden çevre sağlığına katkı

Konukoğlu, “Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mehmet Fatih Kacır, TEKNOFEST İdare Konseyi ve T3 Vakfı Mütevelli Heyet Lideri Selçuk Bayraktar ve Baykar CEO’su Haluk Bayraktar olmak üzere tam bağımsız Türkiye yolunda ülkemizin ulusal teknoloji atılımına katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” diyerek kelamlarını tamamladı.

 

Teknofest Ankara Ödül Töreni

TEKNOFEST Ankara ödül merasimine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, TBMM Lideri Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Lideri Haluk Görgün, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti ve TEKNOFEST İdare Heyeti Lideri Selçuk Bayraktar, SANKO Holding İdare Konseyi Lideri Adil Sani Konukoğlu ile siyaset ve iş dünyasının  önde gelen isimleri katıldı.

 

En çevreci projeler teşebbüsçü olma yolunda

Çevre ve Güç Teknolojileri Yarışması ile toplumda yenilenebilir güç kaynaklarının kullanımı ve güç verimliliği kültürü oluşturulması; verimlilik ve etraf bahislerinde farkındalığın artırılarak yenilikçi ve teknolojik fikirlerin geliştirilmesi hedefleniyor.  

Yarışma, endüstriyel işletmelerin uyguladığı güç verimli ve etraf hassas uygulama projelerini ve teknolojileri ortaya çıkararak bilgi ve deneyimlerin paylaşılmasını sağlamak, genel manada endüstriyel alanda güç verimliliğini artırmak maksadını taşıyor.

 

İlgi her yıl artıyor

SANKO Holding’in yürütücülüğünde düzenlenen Etraf ve Güç Teknolojileri Müsabakasına ilgi her geçen yıl artarak devam ediyor. 2020 yılında Gaziantep’te düzenlenen TEKNOFEST Etraf ve Güç Teknolojileri müsabakasına 1.468 ekip başvururken, 2021 yılında İstanbul’da gerçekleştirilen TEKNOFEST müsabakasına 2 bin 462 ekip müracaatta bulunmuştu. Trabzon ve Samsun’da düzenlenen TEKNOFEST 2022’de ise 8 bin 778 müracaat yapılmıştı. 

TEKNOFEST 2023 Etraf ve Güç Teknolojileri Yarışması’na, ‘Üniversite ve Üzeri Seviyesi’ ve ‘Lise Seviyesi’ kategorilerinde düzenlenen yurt içi ve yurt dışından toplam 19 bin 52 takım ve 55 bin 625 yarışmacı müracaat yaparken 86 kadro finalde müsabaka hakkı elde etti.

İlginizi Çekebilir;  TEMSA elektrikli araçlardaki tecrübesini Fuso eCanter ile hafif kamyon segmentine taşıyor

TEKNOFEST Ankara kapsamında ise bu yıl birinci sefer teşebbüs projeleri yarıştı. Sankonline Genel Müdürü Emre Altay ve Sankonline Startup Analisti İsmail Şen TEKNOFEST Ankara’da Ulaşım ve Mobilite Teknolojileri Kategorisinde heyet üyeliği yaparak finale kalan 30 projeyi kıymetlendirdi. İzmir’de gerçekleştirilecek ‘Girişimcilik Yarışmasında’ Etraf, Güç ve İklim Teknolojilerinin yanı sıra ‘Turizm Teknolojileri ve Oyun’, ‘Engelsiz Hayat Teknolojileri’ ile ‘Sağlık ve Yeterli Hayat Teknolojileri’ projeleri yarışacak.

TEKNOFEST Girişimcilik Yarışları, 27 Eylül-1 Ekim 2023 tarihlerinde İzmir Çiğli Havalimanı’nda düzenlenecek. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.