Trabzon son dakika 2023

Teknoloji odaklı şirketler, “Türkiye – Singapur Teknoloji İş Birliği Programı” ile globalleşme fırsatı yakalayacak

Türkiye ve Singapur pazarında faaliyet gösteren teknoloji şirketlerinin ortak Ar-Ge, inovasyon, eser geliştirme, iş geliştirme ve yatırım faaliyetlerini kolaylaştırmak gayesiyle gerçekleştirilen Türkiye – Singapur Teknoloji İş Birliği Programı başlıyor.

Sistem Küresel Danışmanlık ve Enterprise Singapore iştirakiyle, Türkiye ve Singapur teknoloji ekosistemleri ortasındaki iş birliklerini geliştirmek maksadıyla düzenlenen Açık İnovasyon Konuşmaları, her iki ülkeden 122 kurumun temsilcilerinin iştiraki ile gerçekleştirildi. Aktiflikte, Singapur’daki ve Türkiye’deki teknoloji şirketlerinin ortak inovasyon, yatırım ve iş geliştirme üzere fırsatlara erişimini kolaylaştırmak gayesiyle başlatılan Türkiye – Singapur Teknoloji İş Birliği Programı’nın tanıtımı yapıldı.

Özellikle deeptech, regtech, fintech, gaming, edtech, AI, data tahlili ve akıllı kent tahlilleri konusunda uzmanlaşmış teknoloji şirketleri ortasında iş birliğini ve iştirakleri kolaylaştırmak emeliyle hayata geçirilen Türkiye-Singapur Teknoloji İş Birliği Programı kapsamında; Singapur üzerinden Güney Doğu Asya pazarına açılmak isteyen Türkiye’den şirketler ile Türkiye üzerinden CIS, Kuzey Afrika ve Avrupa pazarlarına erişmek isteyen şirketler ortasında eşleştirmeler yapılacak. Eylül 2023 boyunca müracaat kabul edecek programda, eşleştirmeler 4 Ekim’de duyurulacak. 4 ay sürecek program esnasında müracaat yapan firmalara aşağıdaki hizmetler sunulacak: 

  • Sektör ve iş birliği maksadına uygun bir şirketle eşleştirme sağlanması,
  • Enterprise Singapore ve Sistem Küresel Danışmanlık’tan eşleşmenin sağlıklı ve sonuç odaklı yürümesi için süreç dayanağı,  
  • Açık inovasyon ile ilgili mentorluk,
  • Yurt dışı pazar tahlili ve araştırması, teknoloji transferi, milletlerarası hibe ve teşvikler, memleketler arası vergilendirme ile ilgili kapalı eğitimler ve firmaya özel soru-cevap toplantıları,
  • Singapur’da gerçekleşecek SWITCH aktiflik iştirakine yönelik programlama ve Singapur’da B2B görüşme dayanağı.

Yogeindran Thiayagarajah: “Türk ve Singapur şirketleri ortasındaki hudut ötesi iş birliğinin birçok başarılı örneği var”

Enterprise Singapore’un Doğu Avrupa ve Orta Asya’dan Sorumlu Bölge Yöneticisi Yogeindran Thiayagarajah, “Türk ve Singapur şirketleri ortasındaki hudut ötesi iş birliğinin, bilhassa son yıllarda teknoloji iş birlikleri, e-ticaret iştirakleri ve oyun kesimindeki pazar genişletme üzere alanlarda birçok başarılı örneği var. Bu örnekler, Türkiye’deki açık inovasyon ruhunun büyüdüğünü ve Türkiye’nin Singapur için potansiyel bir ortak olduğunu açıkça gösteriyor. Türkiye – Singapur Teknoloji İş Birliği Programı, her iki ülkenin teknoloji şirketlerinin kendilerine mahsus gereksinimlerini temel alarak, Ar-Ge, dağıtım, satış yahut yatırım mevzularında başarılı bir halde eşleştireceğine inanıyorum. Şirketlerin yeteneklerini geliştirmesine destekleyecek bu program bir yandan inovasyonu teşvik ederken bir yandan da uluslararasılaşmaya yardımcı olacak” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Hepsiburada, 2023 yılının ilk altı ayının alışveriş trendlerini açıkladı

Elif İşgör Önen: “Türk şirketleri için Singapur’da ve ASEAN bölgesinde değerli fırsatlar var”

Sistem Küresel Danışmanlık COO’su Elif İşgör Önen, “Türk teknoloji şirketlerinde, bilhassa oyun, fintech, AI, teslimat tahlilleri ve dijital pazarlama üzere alanlarda kıymetli bir olgunluk artışı var. Sistem Küresel Danışmanlık’ta bu firmalarla yakın çalışarak, onların globalleşme eforlarını destekliyoruz. Singapur’da ve ASEAN bölgesinde onlar için büyük bir potansiyel görüyoruz. Bu nedenle, bu inovasyon programının paydaşı olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Ar-Ge, eser geliştirme, yatırım, pazarlama ve satış alanında iştirak yapak isteyen Türk ve Singapurlu teknoloji şirketleri gerçek eşleştirmelerle bir ortaya getirerek iki ülke ortasındaki iş birliği ve büyüme potansiyelini harekete geçireceğiz. Her iki ülkedeki firmaların globalleşmelerine katkı sağlayacağız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.