Trabzon son dakika 2023

Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation’un girişimcilerine TEKNOFEST Ankara’da ödül

Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation’un 6 teşebbüsçüsü TEKNOFEST Ankara’da düzenlenen Girişimcilik Yarışması’nda birincilik elde ederken 2 teşebbüsçüsü ise birinci üçte kendilerine yer buldu.

TEKNOFEST Ankara, 30 Ağustos – 3 Eylül tarihleri ortasında Ankara Etimesgut Havalimanı’nda gerçekleştirildi. Aktiflik kapsamında havacılık, uzay ve teknoloji konularının yanında girişimcilik ile ilgili yarışlara da yer verildi. Roketsan ve T3 Vakfı tarafından birinci defa düzenlenen ‘En Âlâ Girişimciler’ müsabakasında tarım, ulaştırma, uzay üzere birçok kategori yer aldı. Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation’un bünyesinde yer alan teşebbüsçüler de ‘En Düzgün Girişimler’ yarışında farklı dereceler elde ettiler.

 

8 farklı isme girişimcilik ödülü

Girişimcilik yarışının Tarım Teknolojileri alanında birinciliği hızlandırma kategorisinde MOVEON ve tohum öncesi kategorisinde Solis Yazılım aldı. Ulaşım ve Mobilite Teknolojileri alanında ise hızlandırma kategorisinde birinicliği Lojipark kazandı. Haberleşme ve Bağlantı Teknolojileri alanında yer alan üç girişimden Orbina.ai ‘Hızlandırma Basamağı En Düzgün Girişim’ kategorisinde birincilik elde etti. Orbina.ai ile birebir alanda yer alan Simularge ‘Erken Evre En Yeterli Girişim’ kategorisinde birinciliğe hak kazanırken Simularge ile tıpkı kısımda uğraş eden Pirameet ise ikincilik elde etti. Cube Incubation’un bünyesinde yer alan isimlerden Spacelis Uzay, Havacılık ve Savunma Teknolojileri alanında ‘Torum Öncesi En Yeterli Girişim’ kategorisinde birinci; Co Print ise Öbür Teknolojiler alanında ‘Erken Aşama’ kategorisinde üçüncülük kazandı. Kazananlara mükafatlarını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan takdim etti.

 

Cube Incubation’dan girişimcilere destek

Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation; girişimcilerin projelerini hayata geçirmelerine dayanak veren bir merkez olmasının yanında dünya çapında start-up buluşlarına sahip olma özelliğini de taşıyor. Merkez bünyesinde barındırdığı girişimcilere 7/24 açık çağdaş çalışma alanları, eğitim ve etkinlikler, mentorluk, danışmanlık, teşebbüs tahlili ve teknik tahliller ile yatırımcı-firma görüşmeleri üzere birçok imkân ve hizmet sağlıyor. Ayrıyeten Teknopark İstanbul bünyesinde yer alan Cube Incubation merkez yerleşkesinin yanında uydu kuluçka merkezlerinin açılışları da devam ediyor. Cube Beyoğlu’nun hizmete girmesinin akabinde Cube Ümraniye Uydu Kuluçka Merkezi’nin faaliyete geçmesi planlanıyor.  Özellikle bulunduğu pozisyon itibariyle İstanbul Finans Merkezi’ne yakın olan Cube Ümraniye Uydu Kuluçka Merkezi’nin finans teknolojileri alanında teşebbüs ve projelerin hayata geçmesinde kıymetli rol oynaması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir;  Vestel'in son teknoloji ürünleri dünya sahnesinde

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.