Trabzon son dakika 2023

Tepe Savunma ve Güvenlik, 2022 yılı Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı

Tepe Savunma ve Güvenlik, 2022 yılında sürdürülebilirlik çatısı altında gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerinin yer aldığı ‘Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. Dijitalleşme ve ekonomik açıdan da sürdürülebilir siyasetler izlediklerini belirten Zirve Savunma ve Güvenlik İdare Şurası Lideri Levent Güler, “2022 yılı şirketimizin her açıdan büyüdüğü bir yıldı. 2022 yılında yüzde 30 büyüyen şirketimiz, bilhassa dijital dönüşüm kapsamında hayata geçirdiğimiz uygulamalar ve yenilikler sayesinde karbon ayak izinin yüzde 10 azaltılmasına takviye olduk” dedi.

 

2019 yılından bu yana Sürdürebilirlik Raporu hazırlayıp kamuoyuyla paylaşan Zirve Savunma ve Güvenlik, 2022 raporunu da yayımlayarak tüm paydaşlarının erişimine açtı. Bu yıl dördüncü defa yayımlanan raporda, 2022 yılında sürdürülebilirlik çatısı altında gerçekleşen faaliyetler ve 2023 yılı taahhütleri yer aldı.

‘Değer verdikleriniz bize emanet’ mottosuyla hizmet veren Zirve Savunma ve Güvenlik İdare Konseyi Lideri Levent Güler’in de iletisinin yer aldığı rapor, 17 Mayıs’ta şirketin kurumsal web sayfası üzerinden erişime açıldı. Güler iletisinde, “Şirketimiz tüm faaliyetlerinde ve çalışmalarında şeffaflığı ve hesap verebilirliği unsur edinmiştir. Bu nedenle de 2022 Sürdürülebilirlik Raporu’nda bu unsurlar doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızın tüm datalarını paydaşlarımıza sunuyoruz. Geçtiğimiz yıl, yalnızca ekonomik değil sürdürülebilirlik açısından da hayli verimli bir yıldı” diye konuştu.

PEYK PROJESİ İLE KÂĞIT KULLANIM ÖLÇÜSÜ YÜZDE 40 AZALTILDI

Tepe Savunma ve Güvenlik’in hayata geçirdiği projeler doğrultusunda yüzde 30 büyüdüğünü söz eden Güler, “Dijital dönüşüm kapsamındaki uygulamalarımız sonucunda karbon ayak izinin azaltılması konusunda çalışmalara başladık. Yaptığımız araştırmalar sonucunda şirkette kâğıt sarfiyatının çok fazla yaşandığını ve toner ile yazıcı bakımı masraflarının arttığını belirledik. Fazla kâğıt kullanımını azaltarak süreci dijitalleştirmek ismine 2022 yılının Mayıs ayında Peyk Projesi’ni hayata geçirerek; işe alım, işten ayrılma üzere tüm imzalı süreçlerde kullandığımız kâğıt, toner ve kargo üzere masrafların yüzde 40 azaltılmasını sağladık. Bordro süreçlerini de dâhil ettiğimiz projemiz tıpkı vakitte TÜBİTAK tarafından da vakit damgası vurularak saklanıyor ve türel olarak da geçerliliği bulunuyor. Yazılı olan tüm resmî evraklarımızı süreç içerisinde bu projeye dâhil ederek basılı kâğıt muhtaçlığını büsbütün ortadan kaldırdık. Böylelikle dolaylı da olsa ülkemizdeki ağaçların korunmasına dayanak oluyoruz. Hem çalışanlarımız hem de hizmet verdiğimiz müşterilerimiz için de yeni uygulamaları hayata geçirdiğimiz 2022 yılındaki başarımızı, 2023 yılında da sürdürmeye kararlıyız. Bu doğrultuda da çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran: kentsel dönüşümde yıkım çalışmaları haziran ayında başlayacak

 

“RAPOR, ŞEFFAF İRTİBAT ANLAYIŞIMIZI YANSITIYOR”

Raporda, çevresel etkiyi azaltma konusundaki taahhütleri de vurguladıklarının altını çizen Güler, “Sosyal sorumluluk konusunda da değerli çalışmalara imza atıyoruz. Toplumda fark yaratmak gayesiyle toplumsal projelere dayanak veriyor ve toplumsal sorumluluk şuurunu şirket genelinde yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. İş sıhhati ve güvenliği, çalışan memnuniyeti ve eşitlik üzere hususlara büyük ehemmiyet vererek, çalışanlarımızın refahını ve iş ömür kalitesini artırmaya yönelik çeşitli projeler yürütüyoruz. Ekonomik açıdan sürdürülebilir bir gelecek için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şirketimizin ekonomik performansını güçlendirerek istikrarlı bir büyüme sağlamaya odaklanıyoruz. Birebir vakitte tedarik zinciri idaresi, etik iş uygulamaları ve şeffaflık mevzularında yüksek standartları benimseyerek, tüm paydaşlarımızla itimada dayalı uzun vadeli alakalar kurmayı hedefliyoruz. Zirve Savunma ve Güvenlik olarak, sürdürülebilirlik raporumuzla hem geçmişte elde ettiğimiz muvaffakiyetleri hem de gelecekteki amaçlarımızı paylaşıyoruz. Bu rapor, şirketimizin sürdürülebilirlik alanındaki taahhüdünü ve eforlarını gösterirken, açık ve şeffaf bir bağlantı anlayışını da yansıtıyor” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.