Trabzon son dakika 2023

TikTok çocukların güvenliği için aile kontrolünü sıkılaştırıyor

TikTok, 13-17 yaş ortasındaki çocukların güvenliği için Aile Eşleştirmesi özelliğine içerik filtreleme aracını ekledi. Platform, önümüzdeki periyotlarda gençlerin tecrübelerini dinleyeceği bir Gençlik Kurulu de kuracak.

TikTok, 13-17 yaş ortasındaki çocukların platformda daha inançta olmaları için aileleri desteklemeye devam ediyor. Platform, Aile Eşleştirme özelliğine gençlerin TikTok tecrübesini güzelleştirecek yeni bir araç ekledi.  Geçen yıl kullanıcılara Sizin İçin yahut Takip Edilenler akışlarında görmek istemedikleri söz ve hashtag’ler içeren görüntüleri filtreleyebilecekleri bir içerik filtreleme aracı sunulmuştu. Ebeveynlerden ve çocuklara bakım veren şahıslardan gelen talepler doğrultusunda bu araç, Aile Eşleştirmesi’ne de getirildi. Böylelikle aileler, çocuklarının gereksinimlerine uygun, ferdî bir platfom tecrübesini daha kolay yaratabilecek. Eklenen anahtar sözlerse, yetişkinlere yönelik yahut çocuklar için riskli sayılabilecek temalara sahip olan içeriklerin 13-17 yaş ortasındaki kitlelere ulaşmasını engelleyen İçerik Düzeyleri sistemine de eklenecek. 

Amaç gençlerin haklarını elinden almadan bilinçlendirmek

TikTok, Aile Eşleştirme özelliğine eklediği bu araçla ebeveyn denetimini sıkılaştırırken gençlerin çevrimiçi dünyaya katılma haklarına hürmet duyulması gerektiğini de göz önünde bulunduruyor. Bu kapsamda Aile Çevrimiçi Güvenlik Enstitüsü de dahil olmak üzere pek çok uzmanla bir ortaya gelen platform, gençlerin aileleri tarafından eklenen anahtar sözleri görüntüleyebileceği bir sistem oluşturdu. Sunduğu bu şeffaflık sayesinde platform, çocukları aileleriyle çevrimiçi sonlar ve güvenlik hakkında konuşmaya teşvik etmeyi amaçlıyor. 

TikTok Gençlik Kurulu Oluşturuluyor

TikTok, gençlerin platformdaki güvenliğini ve refahını sağlamak için TikTok Gençlik Kurulu isimli yeni bir çalışma daha başlattığını duyurdu. Bu kapsamda platform, TikTok’u kullanan gençlerin tecrübelerini direkt dinleyebileceği bir alan yaratacak ve gençlere yönelik güvenlik tahlillerini onlarla birlikte geliştirecek. TikTok Gençlik Konseyi’nin bu yılın ilerleyen aylarında başlatılması bekleniyor. 

400 milyondan fazla kişi Aile Eşleştirme’yle ilgili bilgilendirildi

İlginizi Çekebilir;  Konak Belediyesi yeni hizmet binası ihalesinde imzalar atıldı

TikTok, gençlerin dijital refahını önceliklendirmeye ve ailelerin çocuklarının güvenliğine yönelik taleplerine cevap vermeye devam ediyor. Platform, başlattığı uygulamalarla başarılı sonuçlar elde ediyor. Mart ayında gençler için günlük ekran mühleti varsayılan olarak 60 dakikayla sonlandırılmıştı. Gençlerin neredeyse dörtte üçü bu hududu muhafazayı seçti. Platform, varsayılanın dışında kalan lakin bir günde TikTok’ta 100 dakikadan fazla vakit geçirenler için, ekran mühleti idare araçlarını kullanmaya teşvik ediyor. Ayrıyeten TikTok, Mart ayında, topluluğunu Aile Eşleştirme hakkında daha fazla bilgilendirmeye başladı ve şu ana kadar bu bilgilerle 400 milyondan fazla şahsa ulaştı. Aile eşlemesi aracılığıyla da 850.000’den fazla genç ve aileleri, kendi ferdî gereksinimlerine nazaran kollayıcı tedbirler almaları konusunda desteklendi.   

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.