Trabzon son dakika 2023

Torbalı Belediye ekipleri hayat kurtardı

Torbalı Belediyesi Toplumsal Yardım İşleri Müdürlüğü çalışanlarının dikkati hayat kurtardı. Günlük olarak yemek götürdükleri 63 yaşındaki Ali K.’nin, iki gündür yemekleri almamasından şüphelenen çalışanlar, yaşlı adamı yere yığılmış halde buldu. Tedavi altına alınan yaşlı adamın bedenini sinek ve böceklerin sardığı öğrenildi.

 

İki gündür kurtarılmayı bekliyordu

Torbalı Belediyesi Toplumsal Yardım İşleri Müdürlüğü çalışanlarının dikkati hayat kurtardı. Günlük olarak yemek götürdükleri 63 yaşındaki Ali K.’ye bugün yemeklerini götüren belediye takımları, yaşlı adamın dün yemeklerini almadığını fark etti. Antidepresan tedavisi de gördüğü öğrenilen yaşlı adamın, durumunu merak eden belediye işçileri Cevriye Kırlı ve Şükrü Aydemir, komşularla görüştü. Komşuların ‘2 gündür görmedik’ demesi üzerine Cevriye Kırlı, konutu denetim etmek istedi. Meskenin art tarafındaki pencereyi bir formda açmayı başaran Kırlı, yaşlı adamı çırılçıplak yerde yatar vaziyette gördü. Şuuru açık olan lakin hiçbir halde reaksiyon vermeyen, bedenini hareket ettirmeyen adamın, üstünü sinek ve böceklerin sardığı, bedeninde döküntüler oluştuğu görüldü.

 

İTFAİYE BALYOZLA KAPIYI KIRDI

2 gündür bu halde kurtarılmayı bekleyen yaşlı adam için meskene sıhhat ve itfaiye takımları sevk edildi. Balyozla kapının kırılmasıyla içeri girmeyi başaran sıhhat grupları, Ali K.’yi folyoya sararak konuttan çıkardı. Birinci müdahaleyi yaptıktan sonra Torbalı Devlet Hastanesi’ne götürülen Ali K., tedavi altına alındı. Öte yandan yaşlı adamın hayatını kurtaran belediye çalışanlarından Cevriye Kırlı, “Ali amcaya sistemli olarak her gün yemek götürüyoruz. Bazen konutta olmadığı için, verandadaki masaya yemeklerini bırakıyoruz. Dün de o denli yaptık. Bugün kapıyı çaldığımızda tekrar açmadı. Sonra masadan dünkü yemeklerin alınmadığını gördük. Kuşkuya kapıldık, sonrası da malum. O’nu fark ettiğimizde konuşmaya çalıştık lakin reaksiyon veremiyordu. Eli bile kıpırdamıyordu.  Çabucak polise ve sıhhat takımlarına haber verdik. İnşallah kısa müddette sıhhatine kavuşur” tabirlerini kullandı. Torbalı Belediye Lideri Mithat Tekin, dikkatleri ile hayat kurtaran belediye çalışanlarını kutladığını belirterek, “Personelimizin dikkati ve vazifelerinde aldıkları sorumlulukla bugün bir vatandaşımızı hayata tekrar kazandırmasına vesile olması bizleri gururlandırdı.  İşlerini layıkıyla yapan mesai arkadaşlarımızı kutluyorum” sözlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir;  Bozulan Yollar Düzeltiliyor

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yoruma kapalı.