Trabzon son dakika 2023

Torbalı Belediyesi öğrencilere rehber oluyor

Türkiye’de bir milyonu aşkın öğrencinin girdiği LGS sonuçlarının açıklanmasının akabinde öğrenciler ve aileleri için tercih heyecanı başladı. Torbalı Belediyesi çok kıymetli bu süreçte öğrencileri imtihan sonrası da yalnız bırakmadı.  ‘Doğru Tercih Zamanı’ sloganıyla Torbalı’da ve Ayrancılar’da 19 Temmuz tarihine kadar öğrencilere fiyatsız rehberlik hizmeti verilecek. Öğrencilerin gerçek ve şuurlu tercih yapabilmesi için, alanında uzman rehberlik ve ruhsal danışmanlar eşliğinde verilen fiyatsız hizmet, hafta içleri Torbalı Belediyesi Kitap Kafe’de 10.00-20:00, Ayrancılar Çok Maksatlı Spor Salonu’nda ise 10:00-19:00 saatleri ortasında gerçekleşiyor. 

 

ÇEVRE İLÇE ÖĞRENCİLERİ DE YARARLANABİLECEK

19 Temmuz’a kadar sürecek Tercih Günleri kapsamında, rehberlik hizmetimizden yararlanmak isteyen öğrencilere; aldıkları puan ve ilgi alanları doğrultusunda en yanlışsız tercih için ipuçları verilecek. Lise tercih günlerinde alanında uzman rehberlik öğretmenleri ile Torbalı dışından da öğrencilere hizmet verilecek. Bayındır, Tire, Selçuk üzere etraf ilçelerdeki öğrencileri de bu hizmetten dilerse yararlanabilecek. Binlerce öğrencinin bu hedefle belediyeye gelip, rehberlik hizmetinden yararlanması bekleniyor.

 

İYİ BİR GELECEK İÇİN YANLIŞSIZ TERCİH

Lise eğitiminin meslek yolunda değerli bir eğitim basamağı olduğunu, bu nedenle yanlışsız tercihin, düzgün bir gelecek için gerekli olduğunu tabir eden Torbalı Belediye Lideri Mithat Tekin, “Öğrencilerimizin en düzgün ve yanlışsız tercihi yapabilmesi ismine, belediyemiz öncülüğünde tercih günleri düzenledik. 19 Temmuz tarihine kadar öğrencilerimiz uzman rehber öğretmenleri tarafından yönlendirmeler yapılacak. Öğrencilerimizin meslekleri yolundaki bu kıymetli etapta yanlarında olmaktan büyük memnunluk duyacağız.” Tabirlerini kullandı

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Konak'ta toplu sünnet şöleni

Yoruma kapalı.